PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja dla szkolnictwa zawodowego

  • PAP    21 marca 2012 - 12:34

W Gorzowie będzie realizowany projekt edukacyjny w zakresie szkolnictwa zawodowego „Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa”.
Obejmie 10 szkół kształcących młodzież w zawodzie. Celem projektu jest przygotowanie do pracy na rynku lokalnym wykwalifikowanych fachowców z różnych branż.

„Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa” to projekt przygotowany przez Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego we współpracy z wydziałem edukacji gorzowskiego magistratu. Główny jego cel to wzmocnienie atrakcyjności i wzbogacenie oferty edukacyjnej gorzowskich szkół kształcących w zawodzie. Przedsięwzięcie obejmie 770 uczniów.

Projekt, którego wartość to ponad 1,9 mln zł, zostanie dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. Anna Zaleska (zabierz głos/oceń prezydenta).

„Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa” potrwa od początku sierpnia 2012 roku do końca lipca 2014 r. Całkowita jego wartość to ponad 1,9 mln zł, w tym wkład własny niepieniężny miasta i zakładu doskonalenia zawodowego o wartości prawie 250 tys. zł – to koszty utrzymania sal i innych pomieszczeń, które będą wykorzystywane do realizacji projektu.

Kursy, szkolenia i praktyki zawodowe obejmą młodzież kształcącą się w zespołach szkół zawodowych funkcjonujących w Gorzowie. Skorzystają z nich zarówno uczniowie zawodówek jak i techników.

Młodzi ludzie będą mogli skorzystać z szerokiej oferty obejmującej m.in. kursy: glazurnika, operatora wózków, prawa jazdy, obsługi programów komputerowych, gastronomiczne, obsługi urządzeń elektrycznych czy kursy języków obcych.

Ponadto zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki i praktyki zawodowe w gorzowskich firmach. Wśród innych działań ujętych w projekcie znalazło się także doradztwo i opieka pedagogiczno-psychologiczna oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Na potrzeby realizacji projektu zostanie zakupionych 10 tablic interaktywnych z niezbędnym osprzętem oraz zostanie opłacone szkolenie nauczycieli dotyczące obsługi tego sprzętu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.