PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje dla opolskich żłobków i klubów dziecięcych

  • AT    4 lutego 2013 - 12:27
Dotacje dla opolskich żłobków i klubów dziecięcych

Rada Miasta Opola podjęła uchwałę o przesunięciu terminu składania wniosków o dotację celową dla podmiotów prowadzących żłobek lub klub dziecięcy w Opolu. Obecnie termin składania wniosków na 2013 rok został ustalony do 31 marca 2013 r.
Obecnie w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych prowadzonym przez Prezydenta Miasta Opola zarejestrowanych zostało 13 placówek, w tym 5 żłobków prowadzonych przez Opole oraz 8 prowadzonych przez podmioty prywatne. Na objęcie opieką w żłobkach oczekuje około 490 dzieci.

Czytaj też: Samorządy chcą opłat za pobyt w żłobkach 

W budżecie Opola na 2013 r. zaplanowano dotację na dziecko objęte opieką w żłobku lub klubie dziecięcym utworzonym przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w kwocie 2.450.000 zł. Planowane zaangażowanie środków wyniesie 2.273.700 zł. Oszczędności powstałe w styczniu br. wynoszą 11.375 zł.

"Szacujemy, że dzięki temu jeszcze w tym roku będzie mogło powstać dodatkowo 29 miejsc dla maluchów" - podsumował Krzysztof Kawałko, zastępca prezydenta Opola.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.