PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje dla żłobków w Lesznie

  • AT    8 kwietnia 2012 - 09:01
Dotacje dla żłobków w Lesznie

Samorząd Leszna chce, aby dotacje dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych były uzależnione od opłat ponoszonych przez rodziców. Im więcej płacą oni za pobyt swoich pociech w tych placówkach, tym mniej pieniędzy dostaną one od miasta.
Jak donosi Urząd Miasta w Lesznie (zabierz głos/oceń prezydenta) na sesji radni przyjęli uchwałę zatwierdzającą nowe stawki dotacji dla żłobków i klubów dziecięcych.

Prowadzący żłobki dostaną od miasta dotację w wysokości 430 zł na każde dziecko pod warunkiem, że opłata wnoszona przez rodziców nie będzie większa niż 300 zł miesięcznie. Jeśli przekroczy 300 zł, samorząd dołoży tylko 100 zł.

Prowadzący kluby dziecięce mogą liczyć na miejskie wsparcie w wysokości 160 zł za każdego malucha, ale pod warunkiem, że rodzice płacą za niego do 200 zł miesięcznie. Jeżeli ponoszą większą opłatę, wtedy dotacja dla klubu wyniesie tylko 50 zł.

Lucjan Rosiak, naczelnik Wydziału Edukacji, tłumaczy, że ma ona zachęcić prowadzących żłobki i kluby dziecięce do oferowania swoich usług po niższej cenie, tak aby większa grupa rodziców mogła sobie pozwolić na posyłanie maluchów do tych placówek - informuje magistrat.

Nowe stawki mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.