PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na piłkę plażową na Lubusikach

  • GK    14 czerwca 2011 - 11:14
Dotacje na piłkę plażową na Lubusikach

27 lubuskich gmin otrzyma dofinansowanie na budowę boisk do plażowej piłki siatkowej.
To pierwszy w kraju region, który realizuje taki projekt. Jego celem jest stworzenie bazy sportowej do rekreacyjnego uprawiania plażowej piłki siatkowej w okresie wiosenno-letnim oraz zapewnienie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Czytaj też: Lubusiki - prawie letnia wersja Orlików

Środki finansowe na pomoc jednostkom samorządu terytorialnego, w kwocie 162. tys. zł pochodzą z rezerwy ogólnej oraz wolnych środków z działu 926 – kultura fizyczna, budżetu województwa na 2011 rok.

Każdy z 27 beneficjentów otrzyma po 6 tys. zł brutto, przeznaczonych na wyposażenie boiska (piasek, słupki oraz tuleje, siatka, linie wyznaczające boisko, tablice promocyjne) oraz na organizację Lubuskiego Letniego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej (obsługa sędziowska i medyczna, wyżywienie, puchary, nagrody).

Czytaj też: Lubusiki mają już logo

Po przyjęciu uchwały przez Sejmik Województwa Lubuskiego zostaną zawarte stosowne umowy pomiędzy Województwem Lubuskim a poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego, określające szczegółowe zasady wykorzystania i rozliczenia przyznanej dotacji.

Logo i nazwę boisk wymyślili pracownicy urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Autorem loga jest Marek Pych z Biura Komunikacji Społecznej, a nazwy – Jacek Wawer z Departamentu EFS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.