PARTNER PORTALU
 • BGK

Dożywiają dzieci bułkami

 • Przegląd prasy/Dziennik Polski    26 lutego 2011 - 11:59

Szkoły karmią zbyt tłusto. W posiłkach brakuje wapnia, żelaza i węglowodanów. Za dużo jest fosforu, magnezu i witamin. Posiłki najczęściej były przesolone, a kompoty przesłodzone - stwierdziło małopolskie kuratorium oświaty.
Jak poinformował "Dziennik Polski" w ponad 20 proc. małopolskich szkół są sklepiki, oferujące dzieciom niezdrowe przekąski, a w niemal co trzeciej placówce uczniowie zamiast ciepłego posiłku dostają drożdżówki i kanapki. Małopolskie kuratorium oświaty zbadało, jak szkoły realizują rządowy program "Pomoc państwa w zakresie dożywiania". Raport z kontroli, który właśnie powstał, nie napawa optymizmem. 

Okazuje się, że choć blisko 80 proc. szkół deklaruje, iż realizuje program dożywiania uczniów, to jednak wiele z nich nie zapewnia dzieciom ciepłego posiłku, a zamiast tego dokarmia je bułkami i ciastkami. O tym więcej dziś w publikacji "Dziennika Polskiego". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Wiele lat za ..., 2011-02-28 13:21:30

  ludzie! coż Wy opowiadacie? dzieci absolutnie nie moga sie rozchorować od zjedzenia kilku niezdrowych bułek czy nawet całego worka słodyczy.
 • pieszy, 2011-02-28 10:48:50

  No to dzieci mogą sie rozchorować i nie przyjść jutro do szkoły!? A co na to nauczyciele? a co lekarze?
 • KANAPA i HERBATA, 2011-02-28 10:23:15

  no niestety mało możliwe aby wyrobili się we wszystkich aspektach z tym jedzeniem i co do ilości witamin i tłuszczu, minerałów, cukru. Dietetyk musiałby się tą sprawą zająć.