PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga część darmowego podręcznika już dostępna

  • PAP/AT    24 czerwca 2014 - 11:20
Druga część darmowego podręcznika już dostępna

Naszelemenatrz.men.gov.pl - to na tej stronie opublikowana została druga część "Naszego Elementarza", darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów.
Podobnie jak w przypadku pierwszej części darmowego podręcznika, także i teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na opinie i uwagi. Konsultacje społeczne drugiej części potrwają dwa tygodnie - do 7 lipca 2014 r. Każdy zainteresowany może je przesłać wykorzystując formularz umieszczony na stronie naszelementarz.men.gov.pl

- Zachęcamy rodziców i nauczycieli, a także dzieci, które się przygotowują do pójścia do szkoły, aby spojrzały na podręcznik. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej.

Autorkami drugiej części elementarza są Maria Lorek i Lidia Wollman.

Z opublikowanej części, uczniowie pierwszych klas korzystać będą przez kolejne trzy miesiące roku szkolnego (grudzień, styczeń, luty; z pierwszej części - wrzesień, październik, listopad).

- W drugiej części dzieci odnajdą znajome osoby - koleżanki i kolegów poznanych w poprzedniej części naszego Elementarza. Z tą częścią podręcznika spędzą zimowe miesiące - grudzień, styczeń i luty. Znów będą czytać, liczyć, badać, dociekać, książkowi przyjaciele pomogą im zrozumieć otaczający świat. Poznają kolejne opowiadania, bajki, komiks - mówi Maria Lorek. - Dzieci wybiorą się - tym razem - na zimowy spacer do lasu. Przeprowadzą ciekawe eksperymenty. Pragniemy, by czas spędzony z Elementarzem był dla nich wielką i piękną przygodą, i by z radością oczekiwali na jego trzecią część - dodaje autorka.

Czytaj też:  MEN rozpoczyna przyjmowanie zamówień na „Nasz elementarz”

Z książki pierwszoklasiści uczyć się będą języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Dzięki niej rozwijać będą także zdolności artystyczne. W tej części elementarza uczniowie spotkają się m.in. z liczbami: 5, 0, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12. Poznają także nowe litery: N, C, ę, ą, Ł, B, G i Z.

Także i drugą część podręcznika wydrukuje Centrum Usług Wspólnych - instytucja gospodarki budżetowej podległa Szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Do każdej z części podręcznika przygotowywany jest poradnik dla nauczycieli. Przewodnik metodyczny, który obejmie wszystkie treści edukacyjne - przypomina Maria Lorek. Przewodnik do pierwszej części został opublikowany w maju.

Przygotowywany na zlecenie MEN darmowy podręcznik będzie się składał z czterech części. Uczniowie będą z nich korzystać kolejno przez: z pierwszej części (jesień) - przez trzy pierwsze miesiące roku szkolnego, drugiej części (zima) - trzy kolejne miesiące, trzeciej (wiosna) - dwa miesiące, czwartej (lato) - dwa ostatnie miesiące roku szkolnego.

Wszystkie części zostaną opublikowane w trakcie wakacji. Pierwsza, wydrukowana część podręcznika dotrze do szkół przed początkiem roku szkolnego. Kolejne - trafiać będą sukcesywnie, odpowiednio wcześniej, przed rozpoczęciem pracy z kolejnymi częściami.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.