PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga część elementarza w 12 tys. szkół

  • PAP    10 listopada 2014 - 13:01
Druga część elementarza w 12 tys. szkół

Zakończyła się dystrybucja drugiej części "Naszego elementarza". Ponad 550 tysięcy egzemplarzy trafiło do prawie 12 tysięcy szkół w całej Polsce.
Jak podaje MEN, pierwszoklasiści powoli kończą pracę z pierwszą częścią darmowego podręcznika. W szkołach czeka już na nich druga część "Naszego elementarza". Będą z niej korzystać przez kolejne trzy miesiące: grudzień, styczeń i luty.

Czytaj też: 11,5 tys. podstawówek zamówiło "Nasz elementarz"

"Zimowa" odsłona podręcznika trafiła do 11 976 szkół, co stanowi ponad 96% wszystkich szkół. Szkoły zamówiły dokładnie 554 135 egzemplarzy.

Dystrybucja trzeciej części "Naszego elementarza" rozpocznie się w grudniu.

Czytaj też: Ponad 1100 opinii do drugiej części darmowego elemetarza 

Resort edukacji przypomina, że kuratorzy oświaty dysponują "rezerwą podręcznikową", czyli dodatkowymi egzemplarzami elementarza. Szkoły mogą z niej skorzystać w razie zniszczenia czy uszkodzenia podręcznika. W takiej sytuacji, egzemplarz który zostanie uznany przez szkołę jako nie nadający się do wypożyczenia kolejnemu uczniowi, będzie wymieniany na nowy.

W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty 4,34 zł za jedną część "Naszego elementarza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.