PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga część elementarza w 12 tys. szkół

  • PAP    10 listopada 2014 - 13:01
Druga część elementarza w 12 tys. szkół

Zakończyła się dystrybucja drugiej części "Naszego elementarza". Ponad 550 tysięcy egzemplarzy trafiło do prawie 12 tysięcy szkół w całej Polsce.
Jak podaje MEN, pierwszoklasiści powoli kończą pracę z pierwszą częścią darmowego podręcznika. W szkołach czeka już na nich druga część "Naszego elementarza". Będą z niej korzystać przez kolejne trzy miesiące: grudzień, styczeń i luty.

Czytaj też: 11,5 tys. podstawówek zamówiło "Nasz elementarz"

"Zimowa" odsłona podręcznika trafiła do 11 976 szkół, co stanowi ponad 96% wszystkich szkół. Szkoły zamówiły dokładnie 554 135 egzemplarzy.

Dystrybucja trzeciej części "Naszego elementarza" rozpocznie się w grudniu.

Czytaj też: Ponad 1100 opinii do drugiej części darmowego elemetarza 

Resort edukacji przypomina, że kuratorzy oświaty dysponują "rezerwą podręcznikową", czyli dodatkowymi egzemplarzami elementarza. Szkoły mogą z niej skorzystać w razie zniszczenia czy uszkodzenia podręcznika. W takiej sytuacji, egzemplarz który zostanie uznany przez szkołę jako nie nadający się do wypożyczenia kolejnemu uczniowi, będzie wymieniany na nowy.

W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty 4,34 zł za jedną część "Naszego elementarza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: