Dwie lekcje historii tygodniowo

Klub PiS przedstawił w piątek projekt ustawy o nauczaniu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, który ma powstrzymać destrukację edukacji historycznej.
Dwie lekcje historii tygodniowo

Projekt przewiduje minimum dwie godziny lekcji historii tygodniowo. Projekt ustawy PiS ma związek – jak mówił poseł tej partii Kazimierz Michał Ujazdowski – z planowanymi przez Ministerstwa Edukacji Narodowej zmianami w programach nauczania dotyczącymi lekcji historii. Według Ujazdowskiego oznaczać będą one „tak naprawdę drastyczne ograniczenie historii w gimnazjach i szkołach ponadagimnazjalnych”.

Czytaj też: Jakie zmiany w nauczaniu historii?

Ujazdowski zaznaczył, że projekt PiS „to jest ostatnia deska ratunku, ale zarazem rozwiązanie systemowe”. Przekonywał, że ustawa proponowana przez PiS zapewni „obowiązkowy i integralny charakter” kursu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Poseł tłumaczył, że projekt PiS przewiduje minimalny wymiar lekcji historii na poziomie 180 godzin, czyli minimum dwie lekcje tygodniowo. Projekt złożony zostanie w Sejmie jeszcze w piątek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Krytyka PiS jest powszechna i popularna... przez to odbija się piłeczkę na PO... ale ludzie ..i jedni i drudzy ( i "trzeci" też) mogą mieć czasem rację! Słuchajmy wszystkich i wyciągajmy wspólne wnioski. Bez historii nie będzie naszej tożsamości. Nauczą nas Unii, a ja prócz UE chcę znać i... swoją tożsamość i być w tym indywidualny. Szablonowym motłochem łatwiej sterować, a było tak za komuny... teraz ma być podobnie (choć innymi metodami) ? rozwiń

oczywiście,że anonim (!?), 2012-04-18 10:22:32 odpowiedz

Dziękujemy za taką oszczędność!!!!!!!!!!!

kurka&ząbek, 2012-04-14 08:23:31 odpowiedz

1 lekcja geografii, a 2 godziny religii - co najmniej o 1 godzinę za dużo!

jolanta1, 2012-04-14 06:37:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE