PARTNER PORTALU
 • BGK

Dyrektor załatwił żonie pracę w szkole. Prawo tego nie zabrania

 • PulsHR.pl (jo)    6 października 2014 - 12:36
Dyrektor załatwił żonie pracę w szkole. Prawo tego nie zabrania

Nie mogła znaleźć pracy, więc zatrudnił ją mąż. Problem w tym, że on jest dyrektorem publicznej szkoły, a ona nauczycielką. Dylematów etycznych małżonkowie nie mieli, a prawo tego nie zabrania.
Sprawa dotyczy Szkoły Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w gminie Gorzyce. Jak podaje portal "Nowiny.pl" - jej dyrektor, Aleksander Kucza zatrudnił do pracy na stanowisku nauczycielki swoją żonę.

Czytaj też: Jaką dać pracę zwolnionym nauczycielom?

Kobieta najpierw współpracowała ze szkołą, a od tego roku szkolnego pracuje na pełnym etacie. - Przybyło nam uczniów, musieliśmy utworzyć dodatkowy oddział, a w dodatku na emeryturę odeszła jedna z nauczycielek. Wielu kandydatów składa do naszej szkoły CV, ale z reguły są to osoby bez doświadczenia, albo z niewielkim doświadczeniem - wyjaśnia "Nowinom.pl" Aleksander Kucza.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • msl, 2014-10-06 23:38:30

  Amerykę odkryli ! Na dobrą sprawę, pod nazwę miejscowości można by w Polsce podstawić dowolną inną, a "zonę" zastąpić córką, bratową czy kochanką- bez różnicy.
 • obserwator 24, 2014-10-06 21:28:51

  Wielka mi sensacja. Toż nepotyzm jest najbardziej powszechną sprawą w samorządach. Wiem to z codziennej pracy ... w samorządzie
 • q-ku, 2014-10-06 14:18:59

  Prawo nie zabrania. Kropka.