Dyrektor załatwił żonie pracę w szkole. Prawo tego nie zabrania

Nie mogła znaleźć pracy, więc zatrudnił ją mąż. Problem w tym, że on jest dyrektorem publicznej szkoły, a ona nauczycielką. Dylematów etycznych małżonkowie nie mieli, a prawo tego nie zabrania.
Dyrektor załatwił żonie pracę w szkole. Prawo tego nie zabrania

Sprawa dotyczy Szkoły Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w gminie Gorzyce. Jak podaje portal "Nowiny.pl" - jej dyrektor, Aleksander Kucza zatrudnił do pracy na stanowisku nauczycielki swoją żonę.

Czytaj też: Jaką dać pracę zwolnionym nauczycielom?

Kobieta najpierw współpracowała ze szkołą, a od tego roku szkolnego pracuje na pełnym etacie. - Przybyło nam uczniów, musieliśmy utworzyć dodatkowy oddział, a w dodatku na emeryturę odeszła jedna z nauczycielek. Wielu kandydatów składa do naszej szkoły CV, ale z reguły są to osoby bez doświadczenia, albo z niewielkim doświadczeniem - wyjaśnia "Nowinom.pl" Aleksander Kucza.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Amerykę odkryli ! Na dobrą sprawę, pod nazwę miejscowości można by w Polsce podstawić dowolną inną, a "zonę" zastąpić córką, bratową czy kochanką- bez różnicy.

msl, 2014-10-06 23:38:30 odpowiedz

Wielka mi sensacja. Toż nepotyzm jest najbardziej powszechną sprawą w samorządach. Wiem to z codziennej pracy ... w samorządzie

obserwator 24, 2014-10-06 21:28:51 odpowiedz

Prawo nie zabrania. Kropka.

q-ku, 2014-10-06 14:18:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE