PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektorka z zarzutami zawieszona

  • PAP    20 maja 2011 - 17:34
Dyrektorka z zarzutami zawieszona

Dyrektorka jednego z radomskich liceów, której policja kilka dni temu postawiła zarzuty przywłaszczenia sobie mienia, została zawieszona przez prezydenta Radomia w pełnieniu obowiązków dyrektora placówki.
Rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota-Kaim powiedziała, że prezydent Andrzej Kosztowniak (oceń prezydenta) podjął decyzję o zawieszeniu Danuty Sawickiej na czas prowadzonego postępowania. "Podejmując decyzję, prezydent kierował się dobrem prowadzonego postępowania" - powiedziała Piechota-Kaim. Poinformowała, że szkołą kierować będzie wicedyrektor.

Czytaj też: Dyrektor szkoły w Radomiu zatrzymana

W poniedziałek policja postawiła dyrektorce III LO zarzuty przywłaszczenia telewizora i 20 tys. zł. Wcześniej została ona przesłuchana na komendzie i zwolniona do domu. Policjanci przeszukali także jej mieszkanie. Znaleziono w nim telewizor, który wygrał w konkursie jeden z uczniów szkoły. Telewizor początkowo znajdował się w szkole, a po jakimś czasie dyrektorka zabrała go do swojego domu.

Drugi zarzut dotyczył przywłaszczenia sobie w sumie 20 tys. zł przekazywanych szkole w ratach w latach 2006-2009 przez firmę ubezpieczeniową, w której ubezpieczeni byli uczniowie liceum. Gotówką miała dysponować Rada Rodziców, która jednak pieniędzy nie otrzymała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.