PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyrektorzy nie radzą sobie z „Cyfrową szkołą”

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    4 października 2012 - 06:44
Dyrektorzy nie radzą sobie z „Cyfrową szkołą”

Blisko 70 na ok. 200 ogłoszonych przetargów na sprzęt w ramach pilotażu programu „Cyfrowa szkoła” zostało unieważnionych.
Dyrektorzy placówek skarżą się, że nie radzą sobie z organizacją konkursów – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła najważniejsza ze wszystkich zadań

Dyrektorzy wskazują, że nie znają się na procedurach przetargowych i warunkach, jakie ma spełnić sprzęt. W efekcie jedna trzecia przetargów została unieważniona, a jedynie do 22 z 402 szkół zakwalifikowanych do pilotażu, trafiły już komputery, rzutniki czy drukarki.

Szkoły co prawda mają czas do końca grudnia, by zapewnić uczniom i nauczycielom komputery, ale – jak podkreśla „DGP” – problemy z przetargami mogą opóźnić pilotaż. Kłopotem jest też to, że nieporadność dyrektorów oraz samorządowców, z którymi szkoła musi zorganizować przetarg, wykorzystują firmy IT.

Spółki oferują bowiem bezpłatne przygotowanie dokumentacji przetargowej, gdzie proponują bardzo konkretny sprzęt albo specyfikację ustawioną pod konkretne produkty. Sygnałów o nieprawidłowościach było na tyle dużo, że sprawą zajęło się CBA – stwierdza gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • podpisałem, 2012-10-04 21:26:32

    Dyrektorzy nie mogą robić wszystkiego! Oni są przede wszystkim od nadzoru pedagogicznego. Całą tą biurokrację przetargową powinni prowadzić gminni urzędnicy, których jest całe mnóstwo w urzędach wszelkiej maści i z nudów wymyślają coraz więcej papierów, a społeczeństwo na nich płaci....  rozwiń
  • Lawa, 2012-10-04 12:20:57

    Dyrektorzy zamiast sami przygotowywać dokumentację, zlecili to pracownikom firm od których mieli kupić urządzenia. Były nawet ogłoszenia w internecie o możliwości przygotowania takiej dokumentacji.