Dyrektorzy nie radzą sobie z „Cyfrową szkołą”

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 04-10-2012
  • drukuj
Blisko 70 na ok. 200 ogłoszonych przetargów na sprzęt w ramach pilotażu programu „Cyfrowa szkoła” zostało unieważnionych.
Dyrektorzy nie radzą sobie z „Cyfrową szkołą”

Dyrektorzy placówek skarżą się, że nie radzą sobie z organizacją konkursów – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła najważniejsza ze wszystkich zadań

Dyrektorzy wskazują, że nie znają się na procedurach przetargowych i warunkach, jakie ma spełnić sprzęt. W efekcie jedna trzecia przetargów została unieważniona, a jedynie do 22 z 402 szkół zakwalifikowanych do pilotażu, trafiły już komputery, rzutniki czy drukarki.

Szkoły co prawda mają czas do końca grudnia, by zapewnić uczniom i nauczycielom komputery, ale – jak podkreśla „DGP” – problemy z przetargami mogą opóźnić pilotaż. Kłopotem jest też to, że nieporadność dyrektorów oraz samorządowców, z którymi szkoła musi zorganizować przetarg, wykorzystują firmy IT.

Spółki oferują bowiem bezpłatne przygotowanie dokumentacji przetargowej, gdzie proponują bardzo konkretny sprzęt albo specyfikację ustawioną pod konkretne produkty. Sygnałów o nieprawidłowościach było na tyle dużo, że sprawą zajęło się CBA – stwierdza gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dyrektorzy nie mogą robić wszystkiego! Oni są przede wszystkim od nadzoru pedagogicznego. Całą tą biurokrację przetargową powinni prowadzić gminni urzędnicy, których jest całe mnóstwo w urzędach wszelkiej maści i z nudów wymyślają coraz więcej papierów, a społeczeństwo na nich płaci.... rozwiń

podpisałem, 2012-10-04 21:26:32 odpowiedz

Dyrektorzy zamiast sami przygotowywać dokumentację, zlecili to pracownikom firm od których mieli kupić urządzenia. Były nawet ogłoszenia w internecie o możliwości przygotowania takiej dokumentacji.

Lawa, 2012-10-04 12:20:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE