PARTNER PORTALU
  • BGK

Dyskusja o oświacie w szerokim gronie

  • AW/mat. pras    23 sierpnia 2011 - 13:50

System pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wielokulturowość edukacji, bezpieczeństwo w szkole i przedszkolu - to tylko niektóre z zagadnień, o których już za miesiąc będą rozmawiac dyrektorzy szkół i przedszkoli.
To ostatnie dni aby zapisać się na XIII Krajową Konferencję Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele placówek oświatowych, samorządów, kuratoriów oświaty i ośrodków doskonalenia nauczycieli.

W tym roku konferencja została podzielona na dwie części Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 28-30 września w czeskiej Pradze, druga dwa tygodnie później (18-19 października) w Łodzi.

Podczas trzydniowego spotkania w Pradze „Praskie spotkania oświatowe – wyjść poza granice schematu”, uczestnicy będą dyskutowali o najnowszych zmianach w ustawie o systemie oświaty, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach wspierających umiejętności miękkie dobrego managera oświaty.

Sesja łódzka odbędzie się pod hasłem „Szkoła Otwarta – Szkoła Bezpieczna”. Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy będą mieli możliwość rozmowy m.in. na temat obowiązków dyrektora wynikających ze zmian prawa i nadzoru pedagogicznego oraz właściwości polskiej edukacji w kontekście polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Ponadto zaproszeni przez Organizatora prelegenci omówią tematy związane z wielokulturowością w edukacji, pomocą psychologiczno-pedagogiczną czy Nowym Systemem Informacji Oświatowej w kontekście ochrony danych osobowych.

Czytaj też: Dane w Systemie Informacji Oświatowej są bezpieczne

Organizatorem spotkania jest miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” oraz poradnik dyrektora przedszkola „Przed Szkołą”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dyrektorszkoly.pl/XIIIKKDS

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.