PARTNER PORTALU
 • BGK

Dzieci i rodzice pikietują w obronie dyrektora radomskiej szkoły

 • PAP    29 czerwca 2012 - 12:54
Dzieci i rodzice pikietują w obronie dyrektora radomskiej szkoły

Rodzice i dzieci z jednej z radomskich szkół podstawowych rozpoczęli w piątek przed południem blokadę drogi krajowej nr 7 w Radomiu. Pikietują w obronie dyrektora placówki, który przegrał konkurs na kolejną kadencję.
Kilkudziesięciu protestujących blokuje drogę krajową nr 7 przed wjazdem do Radomia od strony Warszawy. Przechodzą w tę i z powrotem przez przejście dla pieszych, ale co kilka minut przepuszczają oczekujące w korku samochody.

Jak powiedziała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, protest przebiega spokojnie. Organizatorzy zapowiedzieli, że akcja potrwa do godz. 17.

Pikietę w obronie wieloletniego dyrektora szkoły Leszka Janika zorganizowali rodzice dzieci z PSP nr 18 w Radomiu. Janik przegrał zorganizowany przez miasto konkurs na nowego dyrektora szkoły. Komisja konkursowa wybrała jego kontrkandydatkę.

Jak powiedział przewodniczący rady rodziców w szkole Karol Gliński, rodzice uważają, że podczas konkursu doszło do nieprawidłowości i domagają się jego unieważnienia.

Władze miasta stoją jednak na stanowisku, że konkurs odbył się zgodnie z prawem i przebiegał prawidłowo. Rodzice podkreślają, że dyrektor ma duże zasługi na rzecz rozwoju szkoły. Ich zdaniem to on nadal powinien kierować placówką. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ZDEGUSTOWANA SPRAWĄ, 2012-07-02 09:47:34

  A dlaczrgo rodzice dzieci satrajkują, zamiast zaskarżyć wynik konkursu i opisywane przez " mini ' błędy formalne do wojewody ??? Jeśli jest tak jak opisuje mini to konkurs jest do natychmiastowego unieważnienia !!!!!!!! Czyżby w Radomiu brakowało prawników i posłów z " PRAWDZIWEGO ZDARZ...ENIA", a co na to państwo ZURNALIŚCI pewnie sprawa za malutka i nie pachnie super sensacją co by się nią zająć.  rozwiń
 • mini, 2012-07-01 00:34:27

  No to trochę naświetlę o co biega. Otóż, kandydaci na dyrektora placówki złożyli komisji konkursowej swoje koncepcje pracy w placówce. Plan wybranej politycznie poprawnej (PIS) pani dyrektor miał się tak do planu jej (bezpartyjnego) przeciwnika jak fiacik 126p do najnowszej klasy mercedesa. Wygra...ła oczywiście ona bo tak było ustalone już miesiąc wcześniej "fryzjer" - sędzia futbolowy to mięczak przy władzach Radomia - oni to dopiero potrafią drukować wyniki. Jakimś cudem dogadali się lub postraszyli kogo trzeba tak, że osoby te nie miały innego wyjścia, żeby głosować zgodnie z zasadą BMW (w komunie mówiło się: Bierny Mierny ale Wierny). Przewodniczący komisji uczęszczał z nowowybraną panią na pielgrzymki od ponad 15 lat a udawał, że nie umie wymówić jej nazwiska. Poza tym na protokole konkursowym widnieje obok nazwiska przegranego kandydata wyższa cyfra oddanych głosów lecz została ona skreślona i przerobiona na niższą - przy skreśleniu brak jest parafek wszystkich członków komisji (jest jedynie protokolantki - zależnej przecież zawodowo od prezydenta/przewodniczącego komisji), brak także adnotacji o dokonanej poprawce na zakończeniu protokołu - i to się nazywa ZGODNIE Z PRAWEM (i sprawiedliwością chyba też)  rozwiń
 • podpisałem, 2012-06-29 22:48:50

  Dziwni ludzie, przecież szkoła jest "samorządowa", więc lokalnej społeczności, a zwłaszcza rodzicom, nic do tego kto i jak będzie nią zarządzał! Wójt wie lepiej, bo jest wójtem.