PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci z popegeerowskich wsi na wakacjach

  • PAP    16 sierpnia 2012 - 17:02
Dzieci z popegeerowskich wsi na wakacjach

Około 100 dzieci z terenów popegeerowskich z okolic Braniewa wypoczywało przez dwa tygodnie na obozie artystyczno-sportowym w Szylenach.
Zajęcia dla dzieci prowadziło 25 wolontariuszy z Polski, Niemiec i Ukrainy. Jak poinformowała Jeannine Nowak, współorganizatorka obozu letniego pod nazwą „Wyspa dzieci”, w czwartek w Szylenach odbył się festyn podsumowujący letni pobyt podopiecznych.

W programie znalazły się gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez wolontariuszy z Polski, Niemiec i Ukrainy, pokazy sprzętu straży pożarnej i straży granicznej. Każde dziecko, które uczestniczyło w zajęciach, dostało na pożegnanie pluszową zabawkę. Pluszaki przekazali mieszkańcy Olsztyna.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z terenów popegeerowskich z Warmii i Mazur organizuje od 16 lat Wspólnota Kulturowa „Borussia”. W tym roku z wolontariuszami współpracowali przedstawiciele gminy Braniewo, tamtejszego ośrodka pomocy społecznej, biblioteki i szkoły podstawowej w Szylenach.

To właśnie w szkole odbywały się zajęcia sportowe, teatralne i plastyczne. Organizację wypoczynku dla dzieci dofinansowała Polsko-Niemiecka Fundacja „Współpraca Młodzieży”. Wolonatariusze opiekujący się dziećmi to z kolei uczestnicy europejskiego programu pod nazwą „Budowanie mostów w Europie”. W ramach tego projektu wolontariusze pracują w organizacjach pozarządowych zajmując się pracą socjalną i edukacją.

Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” powstało w 1990 roku w Olsztynie. Jego misją jest działanie na rzecz budowania i pogłębiania kultury dialogu i tolerancji między ludźmi różnych narodowości, wyznań, tradycji oraz współtworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą, dba o zachowanie dziedzictwa architektonicznego oraz krajobrazu kulturowego; organizuje programy dla wolontariuszy z Polski i zagranicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.