PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci założą bractwo rycerskie

  • PAP    12 października 2012 - 09:11
Dzieci założą bractwo rycerskie

Dzieci z popegeerowskich wiosek wokół Grunwaldu, gdzie co roku odbywa się największa w świecie inscenizacja bitwy średniowiecznej, chcą uczyć się rycerskich tradycji i założyć bractwo.
Z taką inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Jak powiedziała prezes Stowarzyszenia Ewa Zwalińska chodzi o uaktywnienie lokalnej społeczności mieszkającej na terenach popegeerowskiej we wsiach Mielno, Zybółtowo, Stębark, Gierzwałd i Dylewo.

„Dzieci z okolicznych szkół mieszkające w okolicach Grunwaldu oczywiście co roku w lipcu oglądają inscenizację bitwy, obserwują turnieje rycerskie albo zwiedzają osadę, w której na czas Dni Grunwaldu zjeżdżają członkowie bractw rycerskich z Polski i Europy. Żyją przecież blisko tego historycznego miejsca” – powiedziała Ewa Zwalińska.

Stowarzyszenie chce, by około 40 dzieci w wieku od 13 do 19 lat uczestniczyło w półrocznych zajęciach dotyczących historii średniowiecza.

Dzieci mają założyć bractwo rycerskie, będą uczęszczać do szkółki łuczniczej i wziąć udział w konkursie strzelania z łuku, mają także współtworzyć wystawę dotyczącą łucznictwa w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Stowarzyszenie chce kupić dla uczestników zajęć cztery komplety historycznych strojów łuczniczych, po to by mogły już jako pełnoprawni rekonstruktorzy historyczni jeździć na turnieje rycerskie organizowane w całej Polsce.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.