PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci zebrały milion kilogramów makulatury

  • radomnews.pl    19 czerwca 2011 - 15:36
Dzieci zebrały milion kilogramów makulatury

Już po raz piąty na Mazowszu podsumowany został konkurs związany ze zbiórką makulatury.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 43 tysiące przedszkolaków i uczniów z 337 placówek oświatowych. W sumie zebrano ponad milion kilogramów makulatury. Wśród nagrodzonych znalazły się dzieci z Pionek, Belska Dużego, Przytyka czy Kozienic.

Konkurs trwał od 1 grudnia 2010 r. do 31 marca 2011 r. W tym czasie przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gromadzili makulaturę, którą następnie przekazywali do punktów zajmujących się jej zbiorem. Ilość zebranej makulatury potwierdzana była w raporcie, który szkoły przesyłały do 30 kwietnia do urzędu marszałkowskiego. W rezultacie w tegorocznej akcji dzieci zebrały 1 306 044,13 kg makulatury.

Czytaj też: Dolnośląska młodzież debatowała o ekologii

Spośród 337 szkół i przedszkoli, które zgłosiły się do konkursu, wyłonionych zostało 24 laureatów. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz projektory multimedialne, książki, zestawy edukacyjne i pomoce dydaktyczne. Konkurs - zbiórka makulatury organizowany jest od 2005 roku. W poprzednich czterech edycjach udział wzięło ponad 353 654 uczniów z 2 827 szkół i przedszkoli, którzy zebrali łącznie 8 357 337,17 kg makulatury. Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży, poprzez dobrą zabawę i rywalizację, do selektywnego zbierania surowców wtórnych. W ten sposób najmłodsi uczą się, jak można je wykorzystywać oraz jak segregować odpady.

W gronie przedszkolaków pierwsze miejsce zajęli uczniowie Publicznego Przedszkola nr 2 w Kozienicach. Wśród szkół gimnazjalnych (z liczbą uczniów od 200 uczniów do 400 uczniów) wszystkie miejsca na podium przypadły dzieciom z naszego regionu. Najwięcej kg makulatury zebrała młodzież z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Pionkach, następnie z Publicznego Gimnazjum im. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym oraz Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku. Wśród gimnazjum z liczbą uczniów powyżej 400 drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.