PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki oszczędnościom szkoła w Grzybnie uniknęła likwidacji

  • Tydzień Ziemi Śremskiej    28 stycznia 2015 - 11:03
Dzięki oszczędnościom szkoła w Grzybnie uniknęła likwidacji
Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie nie zostanie zlikwidowany (fot.tydzien.net.pl)

Starosta Zenon Jahns ogłosił, że Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie nie zostanie zlikwidowany, a uczniowie nie zostaną przeniesieni do Śremu, jak zakładano.
Starosta, uzasadniając swoją decyzję, poinformował media, że złożyło się na nią szereg czynników. Najważniejsze z nich dotyczą finansów szkoły.

- Dysponuję pismem podpisanym przez panią dyrektor Tokarek i główną księgową szkoły, w którym informuje się o zmianie w planie finansowym dla szkoły i zmniejszonych kosztach utrzymania szkoły w kwocie 220 tys zł, co stanowi 10 procent budżetu rocznego szkoły – informował starosta. - Okazało się, że dyrekcja szkoły jest w stanie wygospodarować oszczędności w planie finansowym na ten rok w kwocie 220 tys. zł, co jeszcze w drugiej dekadzie grudnia wydawało się niemożliwe – komentował starosta.

Drugim czynnikiem, który wpłynął na pozytywną dla szkoły decyzję starosty była zgoda pracowników administracji szkoły na czasowe zmniejszenie ich wynagrodzeń.

- Umówiliśmy się, że wynagrodzenia wrócą do stanu obecnego, wówczas, gdy nabór nowego rocznika do szkoły we wrześniu będzie taki, który zbilansuje subwencję oświatową z wydatkami szkoły. Dodał też, że na tę chwilę nie planuje zwolnień w administracji szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.