PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Bibliotekarza

  • BEZ    10 maja 2010 - 16:00

Uroczyste obchody Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 2010 odbędą się jutro (11 maja) o godz. 13.00 Domu Kultury przy pl. Niepodległości 1 w Koninie.
Podczas spotkania z przedstawicielami środowiska bibliotekarzy Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczy nagrody laureatom konkursu „Jak cię widzą, tak cię piszą- zmieniamy wizerunek” – X edycji konkursu na najlepszą bibliotekę w Wielkopolsce.  
Konkursy na najlepszą bibliotekę mają w Wielkopolsce 10-letnią tradycję. Co roku zmienia się temat przewodni konkursu. W tym roku miał on zwrócić uwagę bibliotekarzy i władz samorządowych na przestrzeń biblioteki publicznej i zachęcać do ciekawej i odważnej aranżacji bibliotecznych wnętrz. Do konkursu przystąpiło 37 wielkopolskich bibliotek.

Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone podczas uroczystości związanych z Wielkopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek w Koninie, a następnie opublikowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w dziale „Aktualności”.

Nagrody w konkursie „Jak cię widzą, tak cię piszą – zmieniamy wizerunek”, odbywającym się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka,  zostały ufundowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek Marszałek Marek Woźniak wręczy także zasłużonym bibliotekarzom 6 odznak honorowych „Zasłużony dla Kultury Polskiej” , przyznawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.