PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Edukacji Narodowej: Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom

  • PAP/AT    14 października 2016 - 10:18
Dzień Edukacji Narodowej: Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (fot.youtube)

• Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyrazili szacunek i wdzięczność za to, że nauczyciele dzielą się wielkim skarbem, jakim jest wiedza.
• Według prezydent wychowanie i wykształcenie młodych pokoleń to najlepsza inwestycja w przyszłość.
- Dziękujemy wspaniałym uczonym i pedagogom, naszym mistrzom i autorytetom - podkreśliła w opublikowanym na stronie internetowej filmie pierwsza dama. - Życzymy, by Wasza praca przyniosła jak najwięcej zadowolenia. Żebyście Państwo każdego ranka znajdowali siły, by wspierać młodych ludzi w ich poszukiwaniach i cieszyć się z ich odkryć. Wierzymy, że Wasze starania przyniosą Wam prawdziwą satysfakcję - zwróciła się do nauczycieli.

Kornhauser-Duda zachęcała, żeby w tym dniu odwiedzić swoich dawnych lub obecnych nauczycieli. - Powiedzmy im o naszych sukcesach. O tym, jak każdego dnia korzystamy z wiedzy i umiejętności, które nam przekazali. Jak ważny jest dla nas szacunek dla nauki, pokora wobec jej tajemnic i ciekawość świata - podkreśliła.

Zobacz też: List RPD do nauczycieli: Nauczyciel jest przewodnikiem młodych ludzi

Dodała, że wraz z mężem dobrze znają zawód nauczyciela. - Wiemy, jak wiele radości daje wspieranie młodych ludzi na drodze do dorosłości. Wiemy też jednak, jak wiele wyzwań stoi przed systemem oświaty i szkolnictwem wyższym - powiedziała.

Prezydent Duda zauważył, że żyjemy w czasach, kiedy wiedza i postęp wywierają nadzwyczaj silny wpływ na nasze życie. - Dlatego potrzeby uczniów, nauczycieli i środowisk akademickich powinniśmy traktować bardzo poważnie. Dzięki dobrym warunkom pracy poziom nauczania w naszych szkołach będzie coraz wyższy. Wychowanie i wykształcenie młodych pokoleń Polaków to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego kraju - przekonywał.

Prezydent zwrócił uwagę, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczniów i studentów. - Kochani! Lata spędzone w szkole i na studiach to czas odkrywania pasji i talentów, wielkich marzeń i odważnych planów. Wykorzystajcie te chwile jak najlepiej. Szukajcie odpowiedzi, których jeszcze nikt nie znalazł. Patrzcie tam, gdzie dotąd nikt nie spojrzał. Wymagajcie od świata - ale też od siebie - więcej, niż wymagają inni - zaapelował Andrzej Duda.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • nauczyciel gim, 2016-10-14 15:23:30

    Nie chcemy fałszywych życzeń za którymi idzie likwidacja gimnazjum