PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Nauczyciela, Premier do nauczycieli: Życzę niegasnącej pasji i cierpliwości

  • PAP/AT    14 października 2017 - 09:45
Dzień Nauczyciela, Premier do nauczycieli: Życzę niegasnącej pasji i cierpliwości
Premier złożyła życzenia nauczycielom (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej premier Beata Szydło złożyła nauczycielom życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości.
"Z okazji Dnia Nauczyciela na ręce wszystkich pedagogów składam serdeczne życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości, a także sił w codziennej pracy. Niech to wyjątkowe święto będzie dla was źródłem wielu pięknych chwil i wzruszeń w gronie tych, których wychowanie jest waszą misją i dumą. Dziękuję wam za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski" - napisała premier Beata Szydło na Twitterze.

Czytaj też: Dzień nauczyciela skłania do refleksji. Prezydent i nauczyciel o tym, jak modernizować szkołę

Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Czytaj też: "Minister edukacji przygotowała dla nauczycieli cały zestaw prezentów"

W artykule 74 ustawy Karta Nauczyciela zapisano: "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.