PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Ziemi w Warszawie w maju

  • PAP    22 kwietnia 2011 - 17:56
Dzień Ziemi w Warszawie w maju

Doroczny festyn z okazji Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie w niedzielę 8 maja.




Światowy Dzień Ziemi przypada w piątek 22 kwietnia i obchodzony jest pod hasłem "Las całkiem blisko nas". ONZ ustanowiła 2011 r. - Międzynarodowym Rokiem Lasów. Warszawskie tegoroczne obchody Dnia Ziemi zaplanowano na 8 maja i również będą poświęcone lasom.

- Wiemy, jakie skutki niesie za sobą postępujące przez setki lat wylesianie i nieprzemyślana ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Znając negatywne skutki możemy, wyciągając odpowiednie wnioski, nauczyć się postępować tak, aby jak najwięcej ocalić dla przyszłych pokoleń - przekonuje koordynatorka obchodów Dnia Ziemi, Grażyna Hodun.

Podczas niedzielnego festynu zakończony zostanie konkurs na najlepsze fotografie najpiękniejszych fragmentów polskiej przyrody w parach narodowych. Jak co roku wybrany zostanie również Człowiek Roku polskiej ekologii.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z części handlowej podczas pikniku - nie będzie kiermaszu wydawnictw, żywności, czy rękodzieła. Organizatorzy postanowili skupić się na edukacja ekologicznej, a nie organizacji komercyjnego kiermaszu - wyjaśniła Hodun.

Kontynuowana będzie natomiast zbiórka odpadów przeznaczonych do przetworzenia - makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputerów, telewizorów, monitorów, telefonów komórkowych, drobnego sprzętu AGD jak żelazka, suszarki itd. oraz zużytych świetlówek.

W zamian za przyniesione odpady, będzie można uzyskać sadzonki drzewek i kwiatów. Jedna sadzonka wręczana będzie za 5 kg makulatury, trzy telefony komórkowe lub za każde żelazko, telewizor czy monitor. Można też oddać zużyte baterie.

Organizatorem festynu na Polu Mokotowskim jest warszawska Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, Społeczny Instytut Ekologiczny i Lasy Państwowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.