PARTNER PORTALU
 • BGK

E-dziennik budzi strach

 • PAP    3 września 2013 - 07:10
E-dziennik budzi strach

Tylko 13 szkół samorządowych w Krakowie i 15 w Tarnowie wprowadziło e-dzienniki. Pod tym względem Małopolska jest daleko w tyle za innymi województwami, twierdzi "Dziennik Polski".
Choć od czterech lat zwykłe szkolne dzienniki mogą być zastępowane przez elektroniczne, dyrektorzy szkół w Małopolsce mają do nich wyjątkowo niechętny stosunek.

W Krakowie e-dzienniki działają tylko w około 50 szkołach i to przede wszystkim prywatnych. Na 200 placówek samorządowych ma je tylko 13. To znacznie mniej niż w innych miastach. W Warszawie wprowadziło je 250 szkół, w Łodzi 120, we Wrocławiu 80, a w Sopocie wszystkie placówki. Kosztowało to władze Sopotu tylko 45 tys. zł.

Ponieważ szkoły niechętnie podchodzą do tej nowości, rodzice sami wymuszają wprowadzanie e-dzienników. Są gotowi się na to złożyć. Koszt takiego systemu komputerowego waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Dla rodziców to duże udogodnienie: mogą w każdej chwili zalogować się do systemu, aby sprawdzić oceny czy frekwencję szkolną dziecka. Nauczyciele uważają jednak, że prowadzenie elektronicznych dzienników jest uciążliwe. Narzekają, że nie nadążają z wpisywaniem na bieżąco ocen i muszą to robić po godzinach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • podpisałem, 2013-09-03 22:55:39

  @krzyciel - o nauczycielach to w maglu tak mówili, czy na wójtostwie?
 • dumne oczko, 2013-09-03 18:42:34

  do TLu - głupoty piszesz i Ty krzyciel też. Oceny i frekwencja jest w dzienniku prowadzona na bieżąco, a E-dzienniki trzeba prowadzić dodatkowo i to znowu po godzinach pracy w domu, bo w szkole sprzęt jest, delikatnie mówiąc, do kitu lub jest go za mało. Nauczyciele nie pracują 18 godzin, taki kit t...o mozesz swojej babci wciskać. Nie rozumiem, jak można się tak ośmieszać publicznie pisząc takie brednie. To daje wyraz Twojej niewiedzy i niestety aroganji i głupoty.  rozwiń
 • krzyciel, 2013-09-03 14:29:18

  Nie dziwię się nauczycielom. Jeżeli większość z nich ma problem z obsłużeniem worda czy excela (a wielu nawet z uruchomieniem projektora), to co się dziwić, że nie radzą sobie z e-dziennikiem.