PARTNER PORTALU
  • BGK

E-podręcznik dla każdego za darmo w 2015 r.

  • PAP    3 września 2012 - 12:08
E-podręcznik dla każdego za darmo w 2015 r.

W 2015 r. wszyscy uczniowie powinni móc korzystać z e-podręczników – powiedział premier Donald Tusk podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w Sulęczynie.
Przypomniał, że prowadzony jest pilotaż rządowego programu cyfryzacji edukacji.

Czytaj też: E-podręcznik zdewastuje rynek wydawniczy?

„Nie będę nikomu w Polsce proponował radykalnych zmian. My tutaj (na Kaszubach –) nauczyliśmy się przez stulecia jak ważna jest pracowitość, powściągliwość, umiar i rozsądek. Ale widzimy także w tej szkole, że nowoczesność stawia przed nami wymagania, które wymagają czasami takiego wewnętrznego przełomu, jakim z pewnością będzie komputeryzacja procesu nauczania. Cieszę się, że tu w Sulęczynie dzieci będą świetnie do tego przygotowane” – powiedział premier.

Czytaj też: E-podręczniki pogrążą minister Szumilas?

Tusk przypomniał rządowy program „Cyfrowa szkoła” i mające równolegle do niego trwać prace nad przygotowaniem co najmniej 18 elektronicznych podręczników do 14 przedmiotów oraz ponad 12,5 tys. multimedialnych materiałów edukacyjnych, dostępnych na podstawie tzw. otwartych licencji.

Czytaj też: Partner do e-podręczników bez konkursu

„Każdego 1 września (...) zawsze gdy zaczyna się rok szkolny rodzice w Polsce wpadają w zrozumiałą irytację wydając tak duże pieniądze na podręczniki. Dlatego jestem przekonany, że do roku 2015 r. (...) e-podręcznik w podstawowym wymiarze będzie za darmo, będzie dostępny dla każdego ucznia na laptopie, na iPadzie, że ten moment jest co raz bliżej. Zakładamy, że w 2015 r. wszystkie dzieci w szkole powinny móc korzystać z tego dobrodziejstwa techniki” – powiedział premier.

Czytaj też: Cyfrowa szkoła uwolni podręczniki

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.