PARTNER PORTALU
  • BGK

E-podręcznik, matematyka: zadania generatorowe

  • Bartosz Dyląg    18 marca 2015 - 17:11
E-podręcznik, matematyka: zadania generatorowe
System zadań generatorowych – to coś, czego nie ma żaden podręcznik na świecie? Fot. epodreczniki.pl

Polski e-podręcznik do matematyki ma coś, czego nie ma żaden podręcznik na świecie – deklarują jego twórcy.
Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad e-podręcznikami. Z co najmniej 18 e-podręczników ma korzystać 40 tys. uczniów w całym kraju już od 1 września br. Gotowe są fragmenty poszczególnych podręczników, m.in. do matematyki. Okazuje się, że – zdaniem twórców – jest on wyjątkowy w skali całego świata.

- System zadań generatorowych – to coś, czego nie ma żaden podręcznik na świecie – twierdzi Jacek Stańdo z Politechniki Łódzkiej, która jest jednym ze współautorów e- podręczników.

Zadania generatorowe to takie, w których przy każdym otworzeniu pojawiają się inne liczby, a algorytm sprawdza podany przez ucznia wynik.

Jacek Stańdo wyjaśnia, że dzięki temu rozwiązaniu uczeń naciska przycisk „nowy przykład” i dostaje setki, tysiące generowanych przykładów, których może się uczyć.

Jeżeli więc jednemu uczniowi wystarczą trzy przykłady, tyle rozwiązuje, jeśli potrzebuje stu przykładów, tyle ma wygenerowanych i je rozwiązuje.

- Tych zadań jest tyle, że gdybyśmy zebrali wszystkie zbiory zadań do matematyki na świecie, na pewno ten e-podręcznik będzie zawierał ich więcej – podsumowuje Jacek Stańdo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • LK., 2015-03-19 10:43:35

    To cudowny podręcznik. Winą nauczycieli jest że tyle uczni nie potrafi opanować matematyki.