PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja domowa, zmiany w finansowaniu: Zalewska spotka się z rodzicami

  • PAP/AT    8 stycznia 2016 - 07:47
Edukacja domowa, zmiany w finansowaniu: Zalewska spotka się z rodzicami

Od 1 stycznia weszło decyzją MEN rozporządzenie, które obniża o 40 proc. subwencję dla uczniów spełniających obowiązek szkolny w domu (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

Minister edukacji Anna Zalewska spotka się w poniedziałek (11 stycznia) z przedstawicielami rodziców prowadzących edukację domową.
Spotkanie ma dotyczyć zmian finansowania tej formy edukacji. Od 1 stycznia weszło decyzją MEN rozporządzenie, które obniża o 40 proc. subwencję dla uczniów spełniających obowiązek szkolny w domu. Ministerstwo swoją decyzję motywuje niższymi kosztami związanymi z edukacją domową w porównaniu z zapewnieniem edukacji uczniom, którzy uczęszczają do szkoły - informuje "Nasz Dziennik".

Resort zapewnia również, że szanuje dokonany przez rodziców wybór formy nauczania i że jest gotowy na wszelkie uwagi. Dlatego też zaprasza na rozmowy, podczas których obie strony będą mogły przedstawić swoje stanowisko. Ministerstwo zaprzecza również, jakoby dotacja związana z edukacją domową miała zmniejszyć się o 70 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: