PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja przeciwpowodziowa

  • BEZ    8 czerwca 2010 - 14:39

Dobiega końca II edycja konkursu „Zdążyć przed powodzią”, organizowanego w roku szkolnym 2009/2010 przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Uczniowie i nauczyciele z 18 szkół podstawowych i gimnazjalnych będą brać udział w finale konkursu, który odbędzie się 10 czerwca w studio S-1 w Polskim Radiu Szczecin.

"Celem konkursu było zwiększenie wiedzy i świadomości dotyczącej zagrożenia powodziowego, zagadnienia tak tragicznie aktualnego w świetle ostatnich wydarzeń. Koncentracja na likwidacji szkód i ograniczaniu bieżących zagrożeń jest bardzo ważna, ale nie powinna prowadzić do przerwania długofalowych działań o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym, które są także czynnikiem niezbędnym dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla mieszkańców terenów zagrożonych powodziami" - czytamy w materiałach konkursowych.

Konkurs był adresowany do 71 placówek edukacyjnych z terenu województwa, które leżą na terenach zagrożonych powodziami. W ramach konkursu przeszkolono 35 nauczycieli z 26 szkół i wszystkie szkoły wyposażano w pomoce dydaktyczne do realizacji konkursu (plakaty, ulotki, rodzinne plany powodziowe, poradniki metodyczne, opracowania multimedialne).

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jest jedynym przedstawicielem szczebla samorządu wojewódzkiego w Polsce prowadzącym działalność edukacyjną z zakresu profilaktyki przeciwpowodziowej.

W realizacji konkursu Urząd Marszałkowski współpracował z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Zachodniopomorskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie

Więcej szczegółowych informacji na stronie konkursu   http://www.stoppowodzi.wzp.pl/ Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.