PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja przenosi się do sieci

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    8 marca 2012 - 07:31
Edukacja przenosi się do sieci

W ramach projektu „Cyfrowa szkoła” podręczniki dla uczniów będą za darmo, ale rodzice być może zapłacą za czytniki e-booków.
W tym roku zacznie się tylko pilotaż „Cyfrowej szkoły”. Weźmie w nim udział ok. 400 szkół – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Czas na cyfrowe podręczniki

O pieniądze mogą sie starać wszystkie szkoły. Zależnie od liczby uczniów mogą dostać jednorazowo od 90 do 200 tys. zł. Wymagane jest 20 proc wkładu własnego (na sprzęt) albo 50 proc. (na inwestycje budowlane). Pieniądze na wkład własny szkoły muszą wydać z tegorocznego budżetu.

Program jest jeszcze przed ostateczną akceptacją rządu – decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu. Wtedy szkoły będą mogły zacząć składać wnioski w gminach, a te prześlą je wojewodom. Jeśli gdzieś będzie zbyt wielu chętnych, zdecyduje losowanie. W kwietniu mają się rozpocząć przetargi, na sprzęt szkoły mają szansę w październiku.

Dyrektorom szkół nie podobają się warunki finansowania. Tak duży wkład własny jest nierealny dla np. małej wiejskiej szkoły.

Do e-podręczników uczniowie będą mieli do dostęp za darmo, na oficjalnej platformie rządowej. Za to rodzice powinni wziąć na siebie koszt kupowania czytników do e-booków – podaje „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.