PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja targowa zyskuje na polsko-niemieckiej współpracy

  • GK    17 września 2012 - 10:46
Edukacja targowa zyskuje na polsko-niemieckiej współpracy

Polska Izba Przemysłu Targowego i AUMA – Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Targowego zacieśniają współpracę.
10 września br. na zaproszenie dra Petera Nevena – dyrektora zarządzającego AUMA, w siedzibie organizacji – gościli prezes PIPT dr Andrzej Byrt i dyrektor biura PIPT Marzenna Łukaszewicz.

– W trakcie spotkania omówiliśmy najważniejsze obszary współpracy obu izb – stwierdził prezes PIPT. Andrzej Byrt. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie i potencjał edukacji targowej oraz współpracę ze środowiskiem akademickim.

– Zgodziliśmy się, że działania edukacyjne, organizacja konferencji i dyskusji panelowych z udziałem przedstawicieli branży targowej i naukowców to bardzo ważne działania wspierające rozwój targów. Zwróciliśmy też uwagę na ważną funkcję informacyjną takich wydarzeń, dającą pretekst do współpracy z mediami i publikacji poświęconych problematyce targów – mówił prezes Byrt.

– W AUMA zaprezentowaliśmy spory dorobek PIPT w dziedzinie edukacji. Izba przecież ciągle poszerza współpracę z katedrami marketingu szkół wyższych w Polsce i z powodzeniem zachęca do włączania do programu studiów zajęć na temat targów. Temu służą, między innymi materiały edukacyjne przygotowane przez Izbę dla akademików – dodał Andrzej Byrt.

PIPT poinformowała niemieckiego partnera o wynikach konkursu dla studentów „Wizja targów 2020” oraz o perspektywach rozwoju tego projektu przez organizację konkursów na prace licencjackie i magisterskie. AUMA zaś podzieliła się ciekawymi informacjami o prowadzonych działaniach edukacyjnych, praktykach studenckich i stażach w firmach targowych w Niemczech.

PIPT oficjalnie zaprosiła przedstawicieli AUMA do udziału w kolejnej organizowanej konferencji naukowej, która odbędzie się w Gdańsku 23 października br. w Amber EXPO.

– Nasze zaproszenie zostało przyjęte – mówi z radością Marzenna Łukaszewicz. Poinformowaliśmy też, dyrektora Nevena, że na konferencji w Gdańsku będziemy gościć również prof. Enricę Baccini z Mediolanu (Fondazione Fiera Milano, Uniwersytet w Mediolanie), która jest aktualnie przewodniczącą Komitetu Edukacji UFI.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.