PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzamin gimnazjalny 2015 dobiegł końca

  • PAP    23 kwietnia 2015 - 14:20
Egzamin gimnazjalny 2015 dobiegł końca

W czwartek (23 kwietnia) odbył się egzamin sprawdzający znajomość języków obcych (fot. men.gov.pl)

Zakończyła się trzecia, ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.
We wtorek (21 kwietnia) uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w środę - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. W czwartek odbył się egzamin sprawdzający znajomość języków obcych.

Jak poinformował PAP po zakończeniu egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, egzamin przebiegł spokojnie, nie było żadnych sygnałów o zakłóceniu procedur.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw - po godz. 9. - rozpoczął się test na poziomie podstawowym. Następnie po przerwie - po godz. 11. - rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Gimnazjaliści mogli wybierać spośród sześciu języków obcych. Najwięcej z nich pisało test z języka angielskiego.

Arkusze rozwiązywane przez uczniów w czwartek - podobnie jak miało to miejsce w poprzednie dni - Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne mają opublikować po południu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do niego w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca.

Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum (odnotowane na świadectwie, potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz stosownymi zaświadczeniami).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.