PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzamin gimnazjalny u prokuratora

  • PAP    2 marca 2012 - 12:36
Egzamin gimnazjalny u prokuratora

Zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych oraz przekroczenia uprawnień w związku z przebiegiem egzaminu gimnazjalnego w jednym z radomskich gimnazjów postawiła prokuratura dyrekcji tej szkoły.
Według prokuratury dyrektorka i jej z-ca pomagały uczniom w pisaniu egzaminu. Jak poinformowała w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz zarzuty usłyszała dyrektorka gimnazjum Zofia K. i jest zastępczyni Justyna W.
Zarzuty mają związek z egzaminem gimnazjalnym w części matematyczno–przyrodniczej oraz humanistycznej, który odbył się w kwietniu 2009 r.

Dyrektorki, z racji pełnionych funkcji, przewodniczyły szkolnemu zespołowi egzaminacyjnemu. Według prokuratury, nauczycielki przekroczyły swoje uprawnienia, ponieważ w trakcie egzaminu udostępniły zdającym uczniom kartki z rozwiązaniami zadań oraz podpowiadały im.

Jak wyjaśniła Chrabąszcz zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków służbowych wynikających z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Odnoszą się one do procedur organizowania i przeprowadzania egzaminów, m.in. po to, by zapobiegać niesamodzielnej pracy uczniów.

Zofia K. i Justyna W. nie przyznały się do stawianych zarzutów i odmówiły składania wyjaśnień. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.