PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzaminatorzy u prezydenta Legnicy

  • KB    30 kwietnia 2010 - 11:00

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski 27 kwietnia spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z Wielkiej Brytanii.
Panowie Steven Knapik (przewodniczący Komisji) i Tony Jeffs (egzaminator) przybyli na trzy dni do Legnicy w związku z przeprowadzaniem w V Liceum Ogólnokształcącym egzaminu z przedmiotów sztuka-plastyka i sztuka-fotografika, kończącego się wydaniem międzynarodowego certyfikatu.

Egzamin taki już po raz trzeci odbywa się w V LO. Szkoła uzyskała bowiem certyfikat Centrum Egzaminacyjnego z tych przedmiotów, jedynego poza Wielką Brytanią w Europie. Umożliwia to także uczniom z innych szkół i miejscowości poddanie się sprawdzianowi wiedzy i umiejętności właśnie w V LO. Koszty związane z przeprowadzeniem egzaminu pokrywa CKE z Wielkiej Brytanii.

Prezydent Legnicy podkreślił, że działania Brytyjczyków doskonale wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, związanym z przynależnością do zjednoczonej Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • s.wieckowski wawiec@o2.pl, 2014-05-22 22:25:48

    W akcie kapitulacji powstania warszawskiego zapisano ze uchodzcy beda mogli sie kontaktowac poprzez YMCA w Sagan, a w ok pol roku Sagan Zagan znalazlsie w Polsce
  • wawiec@o2.pl, 2010-05-11 10:54:10

    Panie Prezydencie, niech Pan zawiezie Anglików do bliskiej miejscowości SAGAN tylko 80 km od Legnicy. Tam był największy oboz jencow angielskich i amerykanskich lotnikow ok 10 tys. żołnierzy. Uwiecznione jest to w znakomitym filmie Wielka Ucieczka ze Steve Mac Quen. Polacy też uciekali , prawie ws...zystkich zabito.Mnóstwo info. jest w internecie również w j. ang. SAGAN to polski Żagań  rozwiń