PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologiczny "Najlepszy prezent” dla uczniów powiatu chrzanowskiego

  • aw    3 listopada 2016 - 11:21
Ekologiczny "Najlepszy prezent” dla uczniów powiatu chrzanowskiego
Tematem spektaklu jest szeroko pojęta ochrona środowiska i będące jej elementem właściwe postępowanie z odpadami (fot.youtube)

• Związek Międzygminny „Gospodarka komunalna” w Chrzanowie i Eneris Surowce nawiązały współpracę dotyczącą edukacji ekologicznej uczniów z powiatu chrzanowskiego.
• Dzięki temu pół tysiąca uczniów zobaczy m.in. przedstawienie edukacyjne „Najlepszy prezent” zaliczone do najbardziej znaczących działań edukacyjnych biznesu w Polsce.
Od października do końca roku uczniowie wybranych szkół podstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego: w Psarach, Myślachowicach, Chrzanowie i Libiążu obejrzą przedstawienie edukacyjne „Najlepszy prezent”.

Tematem spektaklu jest szeroko pojęta ochrona środowiska i będące jej elementem właściwe postępowanie z odpadami. Premiera spektaklu miała miejsce w maju tego roku w Jaworznie. Autorem przedstawienia jest Szymon Jachimek, znany między innymi z występów w kabarecie LIMO oraz programach rozrywkowych w telewizji.

Wspólnie dla edukacji ekologicznej

Inicjatorem przedstawienia jest Związek Międzygminny „Gospodarka komunalna” w Chrzanowie i firma Eneris Surowce. Realizuje je Trzebińskie Centrum Kultury we współpracy z aktorami z Wiejskiego Domu Kultury w Psarach, które otrzymało bezpłatnie pakiet materiałów (scenariusz, scenografię oraz muzykę), który umożliwia samodzielne wystawienie sztuki dla dzieci ze szkół na terenie powiatu.

- Przedstawienie „Najlepszy prezent” stanowi odpowiedź na potrzebę interaktywnej oraz angażującej edukacji ekologicznej najmłodszych, zgodnej z zasadą redukuj-odzyskuj-przetwarzaj. Zależy nam, aby zasięg naszej inicjatywy był jak największy, dlatego przedstawienie udostępniamy bezpłatnie samorządom oraz placówkom kulturalnym i oświatowym niezależnie od regionu– mówi Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. Komunikacji Eneris.

Eko-przedstawienie wśród najlepszych działań edukacyjnych

Przedstawienie „Najlepszy prezent” zostało zaliczone do 51 najbardziej znaczących działań edukacyjnych biznesu w Polsce. Wyboru inicjatyw dokonała kapituła ekspertów w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Obecnie trwa głosowanie internautów, w wyniku którego powstanie finalny ranking inicjatyw. Do 13 listopada można zatem głosować na przedstawienie poprzez stronę glosowanie.odpowiedzialnybiznes.pl.

Ogłoszenie finalistów – projektów, na które oddano najwięcej głosów, odbędzie się 17 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Targów CSR 2016.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.