PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperymentarium 3Z powstaje w Rzeszowie

  • PAP/JL    15 marca 2016 - 07:34
Eksperymentarium 3Z powstaje w Rzeszowie
W Rzeszowie powstanie Experymentarium 3Z – placówka łącząca w jednym muzeum techniki, pracownie zajęć praktyczno-technicznych, kółka zainteresowań i elementy centrum nauki. Fot. Pixabay.com

Wykłady interaktywne, pokazy, warsztaty, połączone ze stałą ekspozycją unikatowych pamiątek techniki znajdą się w Experymentarium 3Z, które powstaje w Rzeszowie.
To pierwsza w Polsce hybryda łącząca w jednym muzeum techniki, pracownie zajęć praktyczno-technicznych, kółka zainteresowań i elementy centrum nauki.

– Wyposażona będzie w stanowiska do interaktywnych wykładów i pokazów oraz warsztatowe, oferujące wygodne i zaopatrzone w odpowiednie narzędzia stanowiska robocze, maszyny i obrabiarki – mówi popularyzator nauki i techniki Paweł Pasterz.

Pilotażowe zajęcia planowane są na wakacje, a od września placówka ma działać już na stałe. Oferta jest przewidziana dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ofercie placówki mają znaleźć się m.in. cykliczne zajęcia warsztatowe w formule Experymentarium 3Z, czyli zobacz, zbuduj, zademonstruj, które nawiązują do najlepszych tradycji edukacyjnych w ramach zajęć praktyczno-technicznych.

Odbywać się tam będą też nowoczesne, interaktywne zajęcia politechniczne rozwijające twórcze myślenie, realizowane poza programem szkolnym. Planowane są też pokazy naukowe np. z dziedziny optyki, elektromagnetyzmu, akustyki, wysokich napięć.

Nie zabraknie też zajęć dla nauczycieli, na których dowiedzą się i zobaczą w praktyce jak przygotować sobie warsztat i budować pomoce naukowe i urządzenia do demonstracji różnych zjawisk na lekcjach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.