PARTNER PORTALU
 • BGK

Elektroniczna rewolucja w przedszkolach

 • PAP    1 września 2012 - 11:23
Elektroniczna rewolucja w przedszkolach

W gminie Andrychów szykuje się rewolucja w przedszkolach. Rodzice nie będą już podpisywali papierowych list obecności dzieci. Będą za to musieli logować się w tabletach.
Opiekunowie dzieci, mamy, babcie lub ojcowie będą musieli w tablecie, w którym są umieszczone zdjęcia wszystkich dzieci z danego oddziału, wybrać swoje dziecko i zalogować się, podając odpowiednie hasło.

Trzeba tak zrobić rano, przyprowadzając dziecko do przedszkola, i po południu, kiedy się je odbiera. Kto tego nie zrobi, zapłaci za każdą dodatkową minutę pobytu dziecka naliczoną przez komputer. W Andrychowie za każde 60 minut ponad pięć bezpłatnych godzin jest to średnio 2 złote.

Biurokracji w przedszkolach będzie dzięki temu mniej. Wszystko załatwi elektronika. Jednak wśród osób starszych, nieobeznanych z komputerami, takie rozwiązanie budzi wiele obaw. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • TEKO, 2012-09-03 16:48:20

  Podniesiony głos,zdenerwowanie i zaangażowanie-to jeszce nie rewolucja ! Warto jednak nie czekać ,a już zacząć!!!
 • lusia, 2012-09-03 10:09:48

  Brawo, trzeba walczyć z biurokracją także w przedszkolach
 • pllo, 2012-09-03 07:38:31

  Będzie afera jak niedowidząca babcia kliknie nieswoje wnuczęcie. Lepiej dziatwie chip za ucho wszczepić i przez bramki przepędzać. Kolczykowanie zawsze się sprawdzało tak będzie i teraz.