PARTNER PORTALU
  • BGK

Energia odnawialna w Słubicach

  • GK    4 kwietnia 2011 - 10:20
Energia odnawialna w Słubicach

Słubice, jako jedyna gmina w Polsce biorą udział w realizacji projektu SEMS, poświęconego propagowaniu oszczędzaniu energii i wdrażaniu energii ze źródeł odnawialnych.
Projekt jest współfinansowany prze Komisję Europejską w ramach 6 programu ramowego „Concerto”. Co roku pod patronatem komisji obchodzony jest „Tydzień Energii Odnawialnych”. W tym roku przypada on na okres 11 – 15 kwietnia .

Do tegorocznej edycji przyłączyło się 14 polskich samorządów , w tym również gmina Słubice. 15 kwietnia w Collegium Polonicum odbędą się warsztaty edukacyjne dla młodzieży szkół średnich, studentów i mieszkańców miasta.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną m.in. pojazdy napędzane elektrycznie. Uczestnicy będą też mieli okazję odbyć nimi małe przejażdżki. Na zakończenie imprezy odbędzie się przejazd pojazdami elektrycznymi przez most graniczny pod hasłem „Elektromobilność bez granic”.

Kilka dni później (27 kwietnia) w mieście odbędzie się międzynarodowa konferencja „Energia odnawialna – perspektywy rozwoju gmin”. Przedstawione na niej zostaną pozytywne przykłady stosowania odnawialnych źródeł energii w gminach.

Konferencja odbędzie się w małej auli Collegium. W toku 5-letniego czasu realizacji projektu SEMS przewidziana jest tylko jedna konferencja naukowa i to właśnie Słubicom przypadł w udziale zaszczyt bycia jej gospodarzem .

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.