EURO 2012 - nie będzie zmian w roku szkolnym

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje żadnych zmian w organizacji roku szkolnego - nie będzie ani krótszych wakacji w 2011 roku ani wcześniejszego zakończenia roku szkolnego w 2012 roku - czytamy w oświadczeniu wydanym przez MEN.
EURO 2012 - nie będzie zmian w roku szkolnym

Przypomniano w nim, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego, rok szkolny 2011/2012 rozpocznie się w czwartek 1 września 2011 r., a zajęcia dydaktyczne zakończą się w ostatni piątek czerwca, czyli 29 czerwca 2012 r.

Ministerstwo odniosło się w ten sposób do publikacji "Gazety Wyborczej", według której MEN miało chcieć zmienić kalendarz roku szkolnego w "trosce o bezpieczeństwo" uczniów podczas przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy.

Odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa resort edukacji informuje w oświadczeniu, że "prowadzi natomiast prace nad przygotowaniem najefektywniejszych rozwiązań prawnych, które zapewnią przede wszystkim bezpieczeństwo uczniom w trakcie trwania Euro 2012".

Chodzi o projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wprowadzone mają być do niego przepisy pozwalające na zawieszenie zajęć przez organ prowadzący (lokalny samorząd) i dyrektora szkoły.

MEN planuje umożliwienie organowi prowadzącemu szkołę zawieszenie zajęć na pewien czas w związku z wydarzeniami ogólnopolskimi i międzynarodowymi o charakterze masowym, które mogą zagrozić bezpieczeństwu uczniów, uniemożliwić dotarcie do szkoły i placówki lub powrót z niej, a także organizację zajęć w szkole i placówce.

Projekt ten w najbliższym czasie będzie poddany konsultacjom zewnętrznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak jak zwykle,ale ruch będzie zapewne większy!Parkingi i drogi będą zawalone Rok szkolny też bedzie normalny...

SANDał, 2011-02-01 22:32:30 odpowiedz

Wiadomo przecież, że w tym momencie EURO jest najważniejsze i mogą zachodzić pewne zmiany, również w przypadku roku szkolnego. Zaczekajmy co czas nam pokaże, w końcu do Euro mamy jeszcze rok!

Ciacho, 2011-02-01 20:06:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE