PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejskie Centrum Szkoleniowe otwarte

  • ZWI    24 marca 2011 - 14:27
Europejskie Centrum Szkoleniowe otwarte

W Szczecinie uroczyście otwarto Europejskie Centrum Szkoleniowe LNG w Akademii Morskiej. To wspólne przedsięwzięcie tej uczelni, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz budującej świnoujski terminal spółki Polskie LNG.
Europejskie Centrum Szkolenia LNG jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w tej części kontynentu i jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jego podstawę stanowią cztery symulatory najnowszej generacji, wiernie odwzorowujących warunki pracy gazoportu.

Sprawdź notowania prezydenta Szczecina

 "Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych w Akademii Morskiej w Szczecinie” - projekt pomyślnie przeszedł całą procedurę konkursową w ramach Osi 7. Rozwój infrastruktury społecznej i ochrony zdrowia, Działanie 7.1. Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 7.1.1. Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Realizacja projektu Akademii pozwoli na przeprowadzenie szkoleń dla specjalistów w zakresie bezpieczeństwa przewozu gazu płynnego, a tym samym zdobycie unikalnych kwalifikacji, które do tej pory dostępne były jedynie za granicą.

Całkowity koszt realizacji projektu szacuje się na 5,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Szczecinianin, 2011-03-24 17:54:16

    Bardzo dobra wiadomość dla całego województwa Zachodniopomorskiego. I przede wszystkim świetna inwestycja w przyszłość Akademii Morskiej i całego miasta Szczecina.