Europejskie Centrum Szkoleniowe otwarte

W Szczecinie uroczyście otwarto Europejskie Centrum Szkoleniowe LNG w Akademii Morskiej. To wspólne przedsięwzięcie tej uczelni, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz budującej świnoujski terminal spółki Polskie LNG.
Europejskie Centrum Szkoleniowe otwarte

Europejskie Centrum Szkolenia LNG jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w tej części kontynentu i jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jego podstawę stanowią cztery symulatory najnowszej generacji, wiernie odwzorowujących warunki pracy gazoportu.

Sprawdź notowania prezydenta Szczecina

 "Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych w Akademii Morskiej w Szczecinie” - projekt pomyślnie przeszedł całą procedurę konkursową w ramach Osi 7. Rozwój infrastruktury społecznej i ochrony zdrowia, Działanie 7.1. Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 7.1.1. Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Realizacja projektu Akademii pozwoli na przeprowadzenie szkoleń dla specjalistów w zakresie bezpieczeństwa przewozu gazu płynnego, a tym samym zdobycie unikalnych kwalifikacji, które do tej pory dostępne były jedynie za granicą.

Całkowity koszt realizacji projektu szacuje się na 5,8 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobra wiadomość dla całego województwa Zachodniopomorskiego. I przede wszystkim świetna inwestycja w przyszłość Akademii Morskiej i całego miasta Szczecina.

Szczecinianin, 2011-03-24 17:54:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE