PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejskie dofinansowanie na nowe przedszkola

  • lk    17 listopada 2010 - 15:04
Europejskie dofinansowanie na nowe przedszkola

Województwo kujawsko - pomorskie rozstrzygnęło konkurs na dofinansowanie projektów związanych z tworzeniem nowych lub utrzymaniem zagrożonych likwidacją przedszkoli.
Wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki trafi na utworzenie 75 nowych oraz kontynuację działalności 64 już istniejących placówek. To ponad 3 tysiące miejsc dla przedszkolaków.

- Zbyt mała liczba przedszkoli to problem dotyczący całej Polski. Stworzenie jak największej liczby takich placówek w regionie było jednym z naszych priorytetów. Dzięki rozdysponowanemu do tej pory wsparciu utworzyliśmy ponad 9 tysięcy miejsc w przedszkolach. Takie placówki działają już w każdym
powiecie województwa, bardzo często w małych miejscowościach. W ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu planujemy przeznaczyć na ten cel kolejne 38 milionów złotych - mówi marszałek kujawsko – pomorski Piotr Całbecki.

Dotychczas urząd marszałkowski ze środków POKL rozdzielił wsparcie na łączną sumę 41,9 milionów złotych.

W tegorocznym konkursie dofinansowanie otrzymało 19 projektów. Wsparcie pozwoli na utworzenie 75 nowych przedszkoli i punktów przedszkolnych oraz utrzymanie 64 już istniejących placówek. Będzie do nich uczęszczać ponad 3 tysiące dzieci.

Wczoraj (16 listopada) marszałek Piotr Całbecki podpisał umowę na utworzenie 5 nowych punktów przedszkolnych w gminie Kijewo Królewskie. Placówki powstaną w Brzozowie, Kijewie Królewskim, Szymbornie i Trzebczyku. Ponad 739 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na adaptację pomieszczeń, zakup wyposażenia, zabawek, sprzętu multimedialnego, wynagrodzenie dla kadry
przedszkolnej oraz organizację wycieczek. Do przedszkoli będzie uczęszczać łącznie 100 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Dofinansowanie na projekty dla przedszkolaków

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.