Europejskie słońce grzeje opłacalnie

W całej Polsce trwa kampania Europejskie Słoneczne Dni. Dzięki niej każdy może na przykład poznać korzyści, jakie przynoszą kolektory słoneczne.
Europejskie słońce grzeje opłacalnie

Akcja objęta została honorowym patronatem ministra gospodarki i ministra środowiska. Krajowym koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, natomiast europejskim – European Solar Thermal Industry Federation w Brukseli.

W ramach kampanii, w dniach 1-15 maja 2011 r., odbędą się w całej Polsce wydarzenia na rzecz energii słonecznej np. spotkania z właścicielami instalacji solarnych, „otwarte dni” w przedsiębiorstwach produkujących kolektory słoneczne, targi o tematyce słonecznej, spotkania z mieszkańcami miast, gmin i powiatów, spotkania edukacyjne w szkołach i konferencje.

Wydarzenia pokazane są na interaktywnej mapie pod adresem http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski najwięcej pochodzi z województw zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Cieszyłem się przez dwa lata. Niestety mój hurra optymizm zgasł, kiedy mi oświadczono, że w związku z zarejestrowana działalnością gospodarczą /doradztwo finansowe/ nie moge liczyć na dofinansowanie ze srodków unijnych.

zawiedziony, 2011-05-09 18:59:39 odpowiedz

Ale fajnie! Będą KOLEKTORY słoneczne!Idzie lato,to i ciepło,a zimą tez ogrzeją! Ale super!!!Ja już mam.IDEALNIE się sprawdzają!

promień, 2011-05-09 13:23:55 odpowiedz

oby tego słońca było jak najwięcej, tego sobie życzymy!

Paprot, 2011-05-09 12:52:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE