PARTNER PORTALU
 • BGK

Europejskie słońce grzeje opłacalnie

 • GK    9 maja 2011 - 11:07
Europejskie słońce grzeje opłacalnie

W całej Polsce trwa kampania Europejskie Słoneczne Dni. Dzięki niej każdy może na przykład poznać korzyści, jakie przynoszą kolektory słoneczne.
Akcja objęta została honorowym patronatem ministra gospodarki i ministra środowiska. Krajowym koordynatorem kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, natomiast europejskim – European Solar Thermal Industry Federation w Brukseli.

W ramach kampanii, w dniach 1-15 maja 2011 r., odbędą się w całej Polsce wydarzenia na rzecz energii słonecznej np. spotkania z właścicielami instalacji solarnych, „otwarte dni” w przedsiębiorstwach produkujących kolektory słoneczne, targi o tematyce słonecznej, spotkania z mieszkańcami miast, gmin i powiatów, spotkania edukacyjne w szkołach i konferencje.

Wydarzenia pokazane są na interaktywnej mapie pod adresem http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski najwięcej pochodzi z województw zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • zawiedziony, 2011-05-09 18:59:39

  Cieszyłem się przez dwa lata. Niestety mój hurra optymizm zgasł, kiedy mi oświadczono, że w związku z zarejestrowana działalnością gospodarczą /doradztwo finansowe/ nie moge liczyć na dofinansowanie ze srodków unijnych.
 • promień, 2011-05-09 13:23:55

  Ale fajnie! Będą KOLEKTORY słoneczne!Idzie lato,to i ciepło,a zimą tez ogrzeją! Ale super!!!Ja już mam.IDEALNIE się sprawdzają!
 • Paprot, 2011-05-09 12:52:13

  oby tego słońca było jak najwięcej, tego sobie życzymy!