PARTNER PORTALU
 • BGK

Ewa Kopacz: Powszechny egzamin na koniec VI klasy niepotrzebny

 • aw/pap    14 października 2015 - 13:22
Ewa Kopacz: Powszechny egzamin na koniec VI klasy niepotrzebny

Zdaniem Ewy Kopacz, egzamin to niepotrzebny stres (fot.fotolia)

Premier opowiedziała się w środę (14 października) za zniesieniem powszechnie obowiązującego egzaminu zewnętrznego na zakończenie VI klasy szkoły podstawowej. Po ewentualnych zmianach, sprawdziany te miałoby organizować tylko 10 proc. wylosowanych w całej Polsce szkół.
Premier powiedziała, że postulat zniesienia powszechnie obowiązującego egzaminu zewnętrznego na zakończenie VI klasy szkoły podstawowej znajduje się w programie wyborczym PO.

Według niej, po ewentualnych zmianach, "sprawdzanie mocnych i słabych stron uczniów będzie się odbywało w zupełnie inny sposób". "Będzie wylosowane tylko 10 proc. szkół, które będą organizować te sprawdziany, ale chcemy, żeby te dzieci nie stresowały się, nie miały poczucia, że chodziły do gorszej lub lepszej szkoły" - zaznaczyła Kopacz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • puszatek, 2015-10-15 16:12:33

  Nie czytałam tego artykułu, ale jeśli Kopacz powiedziała, że testy dla klas szóstych sa niepotrzebne, to chyba po raz pierwszy się z nią zgodzę.
 • szydlowskadziala, 2015-10-15 13:59:16

  To wcale nie oznacza spadku poziomu nauczania! Kiedyś nie było egzaminów po 6 klasie i jakoś daliśmy radę. Moim zdaniem to była kompletnie bzdurna reforma szkolnictwa. Nikomu na dobre nie wyszła. PO i tak nie obiecuje tylu bzdetów co korwinisci i pisowcy.
 • Wojciech Banaszak, 2015-10-14 17:39:44

  Ze strachu przed wyborami obieca wszystkim wszystko? Spadek poziomu nauczania też - ale w czyim interesie? Na czyje żądanie?