Ewa Kopacz: Powszechny egzamin na koniec VI klasy niepotrzebny

Premier opowiedziała się w środę (14 października) za zniesieniem powszechnie obowiązującego egzaminu zewnętrznego na zakończenie VI klasy szkoły podstawowej. Po ewentualnych zmianach, sprawdziany te miałoby organizować tylko 10 proc. wylosowanych w całej Polsce szkół.
Ewa Kopacz: Powszechny egzamin na koniec VI klasy niepotrzebny
Zdaniem Ewy Kopacz, egzamin to niepotrzebny stres (fot.fotolia)

Premier powiedziała, że postulat zniesienia powszechnie obowiązującego egzaminu zewnętrznego na zakończenie VI klasy szkoły podstawowej znajduje się w programie wyborczym PO.

Według niej, po ewentualnych zmianach, "sprawdzanie mocnych i słabych stron uczniów będzie się odbywało w zupełnie inny sposób". "Będzie wylosowane tylko 10 proc. szkół, które będą organizować te sprawdziany, ale chcemy, żeby te dzieci nie stresowały się, nie miały poczucia, że chodziły do gorszej lub lepszej szkoły" - zaznaczyła Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie czytałam tego artykułu, ale jeśli Kopacz powiedziała, że testy dla klas szóstych sa niepotrzebne, to chyba po raz pierwszy się z nią zgodzę.

puszatek, 2015-10-15 16:12:33 odpowiedz

To wcale nie oznacza spadku poziomu nauczania! Kiedyś nie było egzaminów po 6 klasie i jakoś daliśmy radę. Moim zdaniem to była kompletnie bzdurna reforma szkolnictwa. Nikomu na dobre nie wyszła. PO i tak nie obiecuje tylu bzdetów co korwinisci i pisowcy.

szydlowskadziala, 2015-10-15 13:59:16 odpowiedz

Ze strachu przed wyborami obieca wszystkim wszystko? Spadek poziomu nauczania też - ale w czyim interesie? Na czyje żądanie?

Wojciech Banaszak, 2015-10-14 17:39:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE