PARTNER PORTALU
  • BGK

Ferie na Orlikach podsumowane

  • MSiT    17 marca 2011 - 22:27

Wraz z końcem zimowych ferii zakończyła się przygotowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki akcja „Ferie na Orlikach", która swoim zasięgiem objęła wszystkie województwa.
Do akcji włączyło się 567 Orlików z całej Polski, a w zorganizowanych na nich turniejach i zabawach sportowych wzięło udział ponad 53 tysiące dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

Akcja „Ferie na Orlikach" powstała z myślą o dzieciach, które w okresie zimowych ferii nie wyjechały na narty lub inne zorganizowane formy wypoczynku. Projekt miał na celu przygotowanie na czas ferii różnorodnych zajęć sportowych zorganizowanych na boiskach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012".

W całej akcji najaktywniejszym regionem była Wielkopolska, gdzie ferie zorganizowano na 77 Orlikach, a wzięło w nich udział blisko 6,5 tysiąca dzieci. Dobrze wypadło również województwo dolnośląskie, w którym do akcji przystąpiło 70 Orlików, a bawiło się na nich ponad 6 tysięcy uczniów.

Najbardziej popularne były turnieje piłkarskie, których w sumie zorganizowano blisko półtora tysiąca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zawody i turnieje organizowane na tzw. „Białych Orlikach" czyli sezonowych lodowiskach. Mimo zimowej aury animatorom organizującym „Ferie na Orlikach" nie brakowało pomysłów na inne ciekawe gry i zabawy. Wśród nich znalazły się m.in. turnieje w koszykówce, piłce ręcznej, unihokeju, siatkonodze, a także biegi narciarskie i rajdy rowerowe.

Koordynatorem akcji, podobnie jak podczas Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, był Szkolny Związek Sportowy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: