Ferie zimowe w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim

• W pięciu województwach w sobotę (14 stycznia) zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery.
• Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.
Ferie zimowe w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim
Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji (fot. pixabay)

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach.

Jako pierwsi - od 14 do 29 stycznia - wypoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiegopomorskiego i śląskiego.

Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiegoświętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jako ostatni - od 11 do 26 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiegoopolskiego i zachodniopomorskiego.

Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - będzie od 13 do 18 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE