PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal kina niezależnego we Wrocławiu

  • PAP    4 maja 2011 - 18:09
Festiwal kina niezależnego we Wrocławiu

12. edycja Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN rozpoczęła się we Wrocławiu.
Podczas festiwalu będzie można zobaczyć kilkadziesiąt filmów - niezależnych produkcji z Polski i zagranicy.

Na festiwalu prezentowane są filmy młodych twórców, pozostające poza głównym obiegiem kinematografii. - Celem festiwalu jest przede wszystkim promocja młodego, niezależnego kina polskiego wśród szerokiej publiczności - w czasie finału we Wrocławiu, oraz w ramach organizowanych na całym świecie pokazów specjalnych - informują w materiałach prasowych organizatorzy imprezy.

Głównymi wydarzeniami festiwalu są konkursy filmów polskich i zagranicznych. W każdym z tych konkursów filmy prezentowane są w sześciu blokach tematycznych. W konkursie filmów polskich znalazły się animacje, dokumenty oraz krótkie fabuły.

W konkursie filmów zagranicznych wystartuje 49 filmów z 21 krajów. - W większości są to produkcje półprofesjonalne, docenione już na innych festiwalach. Poruszają różne tematy - opowiadają o rozumianej na wiele sposobów miłości, snują teorie spiskowe i technologiczne fantazje, bawią niekonwencjonalną formą - podkreślają organizatorzy.

Oprócz pokazów konkursowych publiczność festiwalowa będzie mogła m.in. zapoznać się z niezależnym kinem hiszpański oraz obejrzeć zastaw chińskich animacji.

12. edycja Festiwalu KIna Amatorskiego i Niezależnego zakończy się 8 maja. Nie jest to jednak koniec całego festiwalu, ponieważ filmy prezentowane w jego ramach będzie można oglądać w ciągu roku na specjalnych pokazach w różnych miastach w Polsce i za granicą.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.