PARTNER PORTALU
  • BGK

Fikcja bezpłatnych przedszkoli w rzeszowskim

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów    12 września 2011 - 15:31
Fikcja bezpłatnych przedszkoli w rzeszowskim

Rzeszowskie władze ustaliły, że korzystanie z bezpłatnej pięciogodzinnej edukacji w przedszkolach będzie przeplatane godzinami płatnymi.
Jak donosi rzeszowska "Gazeta Wyborcza", samorządy ustaliły, że niepłatne będą godziny: od 8 do 8.30, od 9 do 12 i od 13 do 14.30. By za ten czas nie płacić, należałoby zabierać dziecko z przedszkola i po krótkich przerwach przyprowadzać je znowu.

Czytaj też: Minister Hall o uchylaniu uchwał w sprawie opłat za przedszkola  

Samorząd nie czuje się winny, bo bezpłatny pięciogodzinny pobyt dzieci w przedszkolach w uchwale zapisał.

- Bezpłatną pięciogodzinną edukację zapewniamy w przyszkolnych oddziałach przedszkolnych. Mamy je przy każdej szkole - mówi "GW" Henryk Wolicki, pełnomocnik prezydenta Rzeszowa ds. edukacji (zabierz głos/oceń prezydenta)

Czytaj też: Rządowa debata nad przedszkolami

Nie wszystkich rodziców te argumenty przekonują. Jednak urzędnicy, mimo krytycznych uwag rodziców, nie widzą powodu, by wprowadzać zmiany do uchwały.Opozycja z rady miasta już myśli o ewentualnych poprawkach. Twierdzi, na najbliższej komisji edukacji zaproponuje poprawki do uchwały, by rodzice mogli skorzystać z bezpłatnej pięciogodzinnej opieki w przedszkolach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Długowłosa, 2011-09-12 20:55:32

    jak to wygląda pod względem prawnym? czy wypowiedzieli się na ten temat specjaliści, czy też jest brak zainteresowania z ich strony?
  • stolicznik, 2011-09-12 17:04:27

    a po co te chocki klocki? przedszkola publiczne w całym kraju powinny być bezpłatne, odpłatne powinno być wyżywienie przy czym, żeby nie robić zamieszania nie powinno się uwzględniać nagłej nieobecności dziecka w przedszkolu czyli nie byłoby zwrotów za dni nieobecności. Do tego powinni ponosić opłat...y za tzw.komitet rodzicielski w ustalonej kwocie.Natomiast opieka edukacja powinny być nieodpłatne.  rozwiń