PARTNER PORTALU
  • BGK

Filmowy konkurs „Matma mnie kręci”

  • PAP    7 października 2012 - 09:41
Filmowy konkurs „Matma mnie kręci”

Do 4 listopada mogą zgłaszać się chętni do udziału w piątej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów „Matma mnie kręci”.
Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu, w którym zaprezentują, co w matematyce pociąga ich najbardziej. Głównym celem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodych ludzi. Udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy zarejestrują się na stronie www.kalkulatory.pl i do 4 listopada prześlą swój autorski klip.

Czas trwania filmu powinien być nie krótszy niż jedna minuta i nie dłuższy niż trzy minuty. Plik zawierający film konkursowy powinien być przygotowany w formacie umożliwiającym zamieszczenie go na portalu www.youtube.com

Nadesłane filmy zostaną najpierw poddane ocenie internautów, którzy w głosowaniu na specjalnym kanale na Youtube wybiorą najlepsze produkcje. Brana będzie pod uwagę liczba wyświetleń oraz oceny przyznawane przez internautów. Następnie decyzję podejmie jury złożone z matematyków i filmowców. Prace będą oceniane według kryteriów takich jak pomysłowość, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocja matematyki.

W poprzednich edycjach miejsca na podium zajmowały filmy, w których zaprezentowano jak matematyka łączy się z innymi dziedzinami, np. z muzyką (film pt. „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”), czy z jedzeniem (film pt. „Wielomiany i czekolada”).

Laureat konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej http://www.kalkulatory.pl/
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.