PARTNER PORTALU
  • BGK

Fińska delegacja na Kujawach

  • AZA    15 października 2010 - 12:58

Województwo Kujawsko-Pomorskie odwiedzi delegacja fińskiego regionu Południowej Ostrobothni, pod przewodnictwem marszałka Asko Peltoli oraz przewodniczącego zgromadzenia Markusa Aaltonena.
Wizyta fińskich gości to rozwinięcie współpracy obu regionów rozpoczętej w ubiegłym roku w ramach wspólnego unijnego projektu Europejskie Regiony Kultury (EROC). W poniedziałek (18 października) nasi goście spotkają się z marszałkiem Piotrem Całbeckim, a we wtorek wezmą udział w uroczystej sesji sejmiku.

- Pilotażowy projekt Europejskich Regionów Kultury, w którym uczestniczył nasz region okazał się dużym sukcesem. Cieszę się, że zaowocował też nawiązaniem bliższej współpracy z fińskim regionem Południowej Ostrobothni. Mam nadzieję, że owocną współpracę w sferze kultury uda nam się przenieść również na inne dziedziny - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zadaniem zakończonego już pilotażowego projektu EROC realizowanego w ramach unijnego programu Kultura na lata 2007-2013, była promocja europejskich regionów rolniczych jako obszarów wywierających duży wpływ na bogactwo i różnorodność kultury europejskiej. Na zasadzie partnerstwa uczestniczyły w nim Kujawsko-Pomorskie oraz Kornwalia w Wielkiej Brytanii i właśnie Południowa Ostrobothnia.

Projekt był przede wszystkim rezydencjalnym programem wymiany artystycznej, w którym uczestniczyło dziewięcioro twórców, wyłonionych w poszczególnych regionach. Polegał na organizacji serii spotkań, dyskusji i wspólnych działań artystycznych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.