PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy popierają liderów edukacji

  • AZA    13 maja 2011 - 18:58
Firmy popierają liderów edukacji

W najbliższy poniedziałek 16 maja o godz. 13.00 w sali Wielkiej Ratusza we Wrocławiu odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów Fundacji Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukasiewicza nauczycielom przedmiotów ścisłych z całego kraju.
W uroczystości udział wezmą m.in.: profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk oraz prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Program stypendialny fundacji jest unikatowy w skali kraju. Stypendia otrzymają nauczyciele informatyki i matematyki (szkoły średnie) z całej Polski, którzy przyczynili się do sukcesu swoich uczniów w olimpiadach informatycznych i innych zawodach w tej dyscyplinie. To pierwsze tego typu stypendia w Polsce.

Stypendia są fundowane ze środków prywatnych wyasygnowanych przez firmy zainteresowane rozwojem nauczania przedmiotów ścisłych. Przedstawiciele fundacji wybrali Wrocław jako miejsce uroczystości ze względu na opinię jaką cieszy się nasze miasto: miejsca sprzyjającego nauce oraz projektom badawczym, a także budującego gospodarkę opartą na wiedzy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.