PARTNER PORTALU
  • BGK

Forum Innowacji w Rzeszowie

  • PAP    24 maja 2011 - 17:37
Forum Innowacji w Rzeszowie

Ponad 200 uczestników m. in. z Francji, Chin, Ukrainy i Izraela bierze udział w rozpoczętym we wtorek w Rzeszowie dwudniowym Forum Innowacji.
Jest to druga edycja imprezy, powiązanej z wrześniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Tematyka tegorocznego Forum Innowacji skupia się wokół trzech haseł: informatyka, telekomunikacja i elektroenergetyka.

Czytaj też: Dyskutują o innowacjach w Poznaniu

Szef Rady Programowej Forum, wiceminister Skarbu Państwa Jan Bury powiedział, otwierając imprezę, że Polska potrzebuje nowego spojrzenia na naukę, gospodarkę i rozwój gospodarczy.

Jak podkreślił Bury, Forum i Miasteczko Innowacji (jedna z atrakcji imprezy) mają unaocznić politykom i przedsiębiorcom nowe obszary możliwości człowieka.

- Za 10 lat nasze życie będzie wyglądać inaczej, będziemy inaczej się komunikować, inaczej leczyć, podróżować. Zmiany już się zaczęły, nie wiemy, dokąd nas zaprowadzą. Aby nadążyć, trzeba mieć oczy szeroko otwarte i współpracować. Nikt na świecie nie idzie w pojedynkę, międzynarodowa współpraca prowadzi do przyszłości - dodał Bury.

Zdaniem wicepremiera Waldemara Pawlaka, który był gościem pierwszego dnia imprezy, konieczne jest zastanowienie się nad wprowadzeniem ulgi podatkowej dla firm, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania.

Minister gospodarki dodał, że takie imprezy jak Forum Innowacji są bardzo istotne w dzisiejszych czasach. - Tutaj dochodzi o wymiany myśli i doświadczeń - dodał.

Podkreślił, że Podkarpacie ma Dolinę Lotniczą, lotnisko, a niedługo region przecinać będzie autostrada. - Jest też wielka baza uczelni, wydział lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej ma wielkie osiągnięcia. To jest ogromna szansa, żeby nie tylko Podkarpacie, ale żeby cała Polska stała się Kalifornią Europy - dodał Pawlak.

W tym roku jedną z atrakcji Forum jest Miasteczko Innowacyjne, w którym najnowsze rozwiązania technologiczne prezentuje kilka firm telekomunikacyjnych.

Współorganizatorem rzeszowskiej imprezy jest m.in. miasto Rzeszów (zobacz notowania prezydenta) oraz Fundacja Instytutu Studiów Wschodnich, która organizuje Forum w Krynicy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.