PARTNER PORTALU
  • BGK

Forum Młodych Rolników

  • lk    8 października 2010 - 19:21
Forum Młodych Rolników

Ponad 250 gości z kraju i zagranicy uczestniczy w trzecim Forum Młodych Rolników zorganizowanym przez urząd marszałkowski w Łodzi.
W Łodzi odbywa się Forum Młodych Rolników. Pierwszego dnia obrad, które odbywają się w Bronisławowie, rolę gospodarzy pełnili Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego oraz wicemarszałkowie Witold Stępień i Artur Bagieński. Jednym z gości był Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa i rozwoju Wsi. 

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem „Bezpieczna żywność – zdrowy człowiek”. Organizowane w trakcie wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty będą doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa żywieniowego w Unii Europejskiej oraz poznania możliwości rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem nowoczesnych gospodarstw rolnych. 

- Dyskusja na temat przyszłości polityki rolnej nabiera coraz większego znaczenia w Polsce i całej Unii Europejskiej - zaznaczył Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego, który na Forum przyjechał prosto z Brukseli, gdzie brał udział w spotkaniach dotyczących właśnie unijnego rolnictwa. - Poprzednie edycje Forum otworzyły przed rolnikami nowe możliwości zdobycia cennej wiedzy przydatnej w ich codziennej pracy zawodowej oraz były znakomitą szansą na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Jestem przekonany, że trzecia edycja będzie jeszcze bardziej owocna od poprzednich. 

Wśród uczestników Forum są młodzi rolnicy z Polski oraz Węgier, Czech, Austrii, Niemiec i Ukrainy. Wykłady poprowadzą przedstawiciele instytucji biorących udział w nadzorze nad produkcją i dystrybucją żywności. Prelegentami podczas forum będą m.in. Janusz Związek, główny lekarz weterynarii, Tadeusz Wijaszka, dyrektor państwowego instytutu Weterynarii, prof. dr hab. Jan Żmudzki, kierownik zakład farmakologii i toksykologii Państwowego Instytutu Weterynarii oraz prof. dr hab. Krzysztof Kwiatek, kierownik zakład higieny pasz Państwowego Instytutu Weterynarii Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W ramach warsztatów uczestnicy forum odwiedzą m.in. farmę demonstracyjną Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Żelaznej, sortownię owoców w gminie Biała Rawska, zespół szkół rolniczych centrum kształcenia ustawicznego w Wolborzu i magazyn logistyczny firmy F. H. Nowalijka w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj też:

Tradycyjna i naturalna żywność bogactwem regionu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)