Fundusze na budowę lub prowadzenie żłobków

Gminy mogą ubiegać się o fundusze na budowę lub prowadzenie żłobków w ramach konkursu „Maluch".
Fundusze na budowę lub prowadzenie żłobków

Dofinansowywane mogą być działania na rzecz rozwoju i utrzymania żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. W grę wchodzi utworzenie miejsc opieki (budowa, adaptacja, wyposażenie lokali i budynków), zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki utworzonych od wejścia w życie tzw. ustawy żłobkowej oraz organizacja miejsc opieki u dziennego opiekuna.

Czytaj też:  Zmiany zasad przyznawania dotacji na żłobki

O dotacje mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego. Podmioty niepubliczne i publiczne mogą brać udział w Programie jako podmioty współpracujące z gminami na rzecz rozwoju i funkcjonowania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. Dofinansowanie dotyczy zadań realizowanych w 2013 r. Do konkursu można zgłaszać zadania dwuletnie, realizowane w latach 2012-2013 lub 2013-2014.

Czytaj też:  Premier obiecuje zmiany w finansowaniu żłobków i dodatkowe środki na przedszkola

Na Program przeznaczono w 2013 roku kwotę 90 mln zł; w pierwszej edycji do rozdysponowania jest 40 mln zł.

Oferty należy do 18 marca 2013 r. złożyć we właściwym urzędzie wojewódzkim, a także przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail urzędu i MPiPS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dziecmi powinny opiekować się matki. Żłobki to najgorsza z mozliwych alternatyw. Dzieci w żłobkach chorują na chorobę sierocą, z wszystkimi tego konsekwencjami. Na problem trzeba spojrzeć szerzej, skąd potem biorą się patologi wsród mlodzierzy. Mamy 12 5 bezrobocie, to jest akurat prawie tyle il...e jest rodziców w wieku nazwijmy to rozrodczym. Nalezy stworzyć warunki, by kobieta (lub mażczyzna) pozostała w domu so 3-4 roku zycia dziecka. A żlobek to są koszty nie tylko utrzymania personelu, dzieci, a także zwolnień na opieke dla dzieci, leczenia dzieci, itp... Ale kompleksowe myślenie przesasta możliwości intelektualne wiekszości decydentów rozwiń

świadomy zagrożeń, 2013-02-21 15:58:24 odpowiedz

uważam.ze propozycja budowy żłobków na terenie gminy godna poważnego potraktowania. w wypadku miasta i gminy kowal należałoby rozważyć wspólną inwestycję jeżeli pozwoli na to przepis . Czy w Kowalu bedzie realizowana taka iwestycja zależeć będzie od radnych od Burmistrza . Jeszcze raz podkreś...lam --inicjatywa piękna. Radni do działania wykorzystać szanśę. Za rok wybory. rozwiń

stanislaw j., 2013-02-21 15:05:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE